so 19.4.2008 |

Zápas Dukla Praha - Karviná

Házenkáři Karviné jsou krůček od postupu do finále play-off. Obhájci titulu uspěli i ve druhém semifinálovém duelu s Duklou Praha, kterou na její palubovce porazili po dramatické koncovce 27:26. V sérii vedou 2:0 a o postupu mohou rozhodnout ve středu v Karviné.

Dukle patřil v hale Sparty na Letné úvod zápasu a vypracovala si vedení o pět branek. V závěru poločasu a pak i v první polovině druhého ale Pražané přestali proměňovat střelecké příležitosti, úřadující mistr vývoj otočil a sám si vypracoval náskok až o šest gólů. Pražané v tvrdém utkání poznamenaném častým vylučováním dokázali přesto ještě zápas zdramatizovat a v závěru měli dokonce ještě dvě příležitosti na vyrovnání. Tu poslední jim ale sebrala nepřesná přihrávka do brejku, po němž přišel ještě po vypršení hrací doby devítimetrový hod; z velkého úhlu ale neměli domácí šanci poslat zápas do prodloužení.