ne 28.9.2008 |

Zápas Zubří - Karviná

Hezké utkání se všemi atributy házené bylo k vidění v repríze loňské finálové série mezi Zubřím a Karvinou. Nechyběla v něm rychlá hra, krásné akce, výborné zákroky brankářů i drama až do samého konce. V úvodu se více dařilo Zubří, o prvních osm branek se podělili Jakub Hrstka a Robert Plšek, díky kterým se domácí dostali do vedení 8:5. Zubří svého soupeře přehrávalo především díky rychlým akcím a jeho vedení mohlo být ještě výraznější, kdyby mu v cestě nestál brankář Mrkva. Konec první půle se naopak vydařil hostům, kteří sérií čtyř branek v řadě srovnali nepříznivý stav 16:12 na poločasových 16:16. Druhá půle byla zcela vyrovnaná a v maximálně dvoubrankovém vedení se střídaly oba týmy. V 55.minutě se Zubří podařilo odskočit na 30:27, ale Karviná během dvou minut opět srovnala hru. Závěr ale zvládli lépe domácí hráči i díky zbytečnému vyloučení Pavlíčka na straně Karviné.