HCB Karviná
Zápasy
ne 21.12.2008 |

Zápas Karviná - Zubří

Zápasové menu
Skóre zápasu sice otevřel pěknou brankou Tomáš Heinz, ale to moc neznamenalo. Následující minuty totiž patřily hostům. Výborně chytal hostující brankář Malina a naopak naše střelecká nemohoucnost a chyby v obraně pomohly hostům k rychlému náskoku. Hosté vedli 6:2 a poté dokonce v 15. minutě 10:5!

Naši hráči ale nesložili zbraně a v dalším průběhu se šňůrou čtyř branek dotáhli na dostřel (9:10) a 23. minutě bylo vyrovnáno 11:11. Do konce první půle se již moc nezměnilo, Zubří sice znovu odskočilo o dvě branky ale v poslední minutě jsme dvěma rychlými góly Kružíka a Požárka vyrovnali. A tak byl stav v poločase nerozhodný 14:14.

O přestávce se v naší brance nekonala obvyklá rošáda a i do druhého poločasu nastoupil, vzhledem k výbornému výkonu z první půle, Tomáš Mrkva. Ten se za důvěru odvděčili trenérovi neméně kvalitním výkonem i v druhém dějství. Právě začátek druhého poločasu v podstatě rozhodl o výsledku utkání. Mrkva zavřel branku a hráčům se šňůrou čtyř branek podařilo utéct na 18:14.

Hosté poprvé skórovali až ve 41. minutě a to se určitě nepodepsalo dobře jak na psychice hráčů, tak i lavičky hostů. Ta si totiž svými nepřiměřenými reakcemi směrem k rozhodčím a jednou i špatným střídáním, vykoledovala dvouminutové tresty a tak svůj tým oslabila. Asi i proto už hráči Zubří neměli síly na stáhnutí náskoku. Naši hráči si už ve výborné atmosféře, ke které přispěly oba tábory fanoušků, vítězství nedali vzít. Zubřané sice v poslední minutě stáhli, dvěma brankami Jakuba Hrstky, náš náskok na jedinou branku, ale více se jim už nepodařilo.

Statistiky hráčů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Statistiky brankářů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Ohlasy k utkání

Trenér hostů Jiří Kekrt (někdejší kouč Karviné) - „Všichni ten zápas viděli, takže já k tomu už nic víc neřeknu. Pouze to, že už podruhé během krátké doby odjíždím odsud z Karviné maximálně otráven!“

Trenér domácích Martin Kostelník: „Utkání mělo jistě náboj a výbornou atmosféru. Pro nás to byl v nové sezoně vlastně zápas roku. Určitě to bylo vyhecované, nervy pochodovaly, ale my jsme vše ustáli a za to zaslouží hráči dík. Chtěl bych ještě poděkovat divákům za výbornou atmosféru, která nám velmi pomohla. Myslím, že můžu za sebe i za hráče slíbit, že se budeme snažit hrát vždy pohlednou házenou, která znovu přiláká diváky do naší haly minimálně ve stejném množství jako dnes“.