S Flensburgem porážka se ctí
26.11.2011  |

Přes to, že jsme prohráli o čtrnáct branek, dá se říct, že jsme dnes podali dobrý výkon. Výsledek jen odráží rozdíl v úrovni špičkového týmu bundesligy a úrovně naší extraligy. Naši hráči celý zápas bojovali, nic nevzdali a z dnešního utkání ve skvělé atmosféře, kterou vytvořili fandové obou klubů si určitě odnesou cenné zkušenosti do své další kariéry.

3.kolo, sobota 26.11.2011

23:37(11:20)
FLE

Sedmimetrové hody: 1/0 - 5/4
Vyloučení: 5 - 2, ČK Kalous za 3 vyloučení
Rozhodčí: A. Konjicanin, D. Konjicanin
Sled branek: 2:2, 5:6, 5:13, 7:14, 9:17, 11:20, 14:20, 15:23, 16:27, 18:32, 20:34
Diváků: 1340

HCB Karviná: Lefan, Drápal – Krahulec 1, Vančo 1, Sliwka 3, Heinz 1, Chudoba 3, Mlotek, Kružík 6, Petrovský 6, Požárek 1, Kalous, Diviš, Kavka 1.
Trenér: Rastislav Trtík.

SG Flensburg Handewitt: Andersson, Weidner – Bastian 3, Karlsson 1, Eggert 8/4, Glandorf 4, Mogensen 4, Svan Hansen 3, Djordjić, Mocsai 2, Heinl, Szilagyi 2, Kaufmann 7, Knudsen 3.
Trenér: Ljubomir Vranjes.

Začátek, před kterým se ještě odbyl slavnostní akt, kdy náš klub věnoval 12000 korun Občanskému sdružení svatá Barbora, byl velmi svižný a na obou stranách palubovky padaly branky v rychlém sledu. Za nás se dařilo prosazovat zejména Petrovskému a Kružíkovi, kteří šikovnými podstřely ze střední vzdálenosti neustále zaměstnávali Anderssona v brance Flensburgu. Tato situace trvala zhruba 10 minut. To byl světelné tabuli stav 5:6. V další pasáži hry se ale naplno projevily větší zkušenosti a kvality hostujícího kádru. Navíc v rychlém sledu obdržel Kalous tři dvojminutové tresty za sebou a tak šel předčasně do šaten. To byl škrt přes plány trenéry Trtíka, který právě na Davidových zkušenostech stavěl, zejména v obranné fázi.

Tato oslabení nás jednak stálo dost sil a také znamenalo náš střelecký půst a hosté si udělali šňůrou sedmi branek v řadě pohodlný náskok. Znovu se trefil Radek Kružík až ve 21. minutě když korigoval na 6:13. Do konce poločasu se nic podstatného nestalo. Hosté, si přes dobrý výkon Drápala v naší brance, budovali náskok a v některých pasážích ukazovali právě to, co přilákalo do haly hodně diváků a to kvalitní házenou špičkové úrovně. Poločas skončil 11:20.

Nástup do druhého poločasu ale vyšel skvěle nám. Knudsen dvakrát neproměnil a naše rychlé kontry byly účinné. Zejména branka z rychlého protiútoku, kdy do něj šli Vančo s Chudobou a druhý jmenovaný proměňoval po náhozu do prázdné branky byl výstavní a svědčil o tom, že hráči myslí na diváky a hrají pořád naplno, i když se skóre nevyvíjí pro ně příliš dobře. A právě toto nasazení, bojovnost a snaha hrát pořád i přes to, že bylo zřejmé, že Flensburg má navrch bylo na výkonu našich hráčů sympatické a kvitovala to i plná hala a snad i diváci u televizních obrazovek.

Právě náš dobrý nástup do druhého poločasu přiměl trenére Flensburgu Vranjese k brzkému vybrání oddechového času. Vzal si jej totiž už v čase 34:07 a nastartoval tak hosty zase k tomu výkonu, jaký předváděli v prvním poločase. Třemi brankami v řadě totiž ukončili naše dotahování a naopak náskok hostů zase začal narůstat. Přesto dal trenér Trtík příležitost všem hráčům z lavičky, včetně Mlotka a Krahulce, kteří ještě loni byli dorostenci. Tak si mohl celý kádr vyzkoušet jaké to je hrát proti špičkovému týmu, který je složen z reprezentantů šesti zemí a odnést si tak do budoucna zkušenosti, které mohou zúročit v další své kariéře.