st 19.11.2003 |

Zápas Karviná - N.Zámky

Ne příliš zaplněná hala včera přivítala hosty ze slovenské republiky. Do zápasu jak už to bývá zvykem z posledních ligových utkání nastoupila základní sestava tvořená z mladých hráčů.Zápas začal v pomalém tempu s velkým množstvím technických chyb na obou stranách, což zapříčinilo, že první branka padla až ve 4 minutě. Nové Zámky od počátku pečlivě střežily Michala Brůnu, na kterého hrály osobní obranu. Mladí hráči přesto hráli svou hru, v útoku řádil jako černá ruka Tomáš Bednařík, který trápil domácí obranu a obzvláště hostující gólmany přesnou střelbou z pivota, nastřílel 14 branek. Karviná si do poločasu vybudovala solidní náskok 9 branek (18:9). V druhé půli karvinští hráči odskočili hostům až na 11 brankový rozdíl. Zvrat přišel v 24. minutě, kdy rozhodčí po sporných zákrocích poslali v jeden moment hosty do přesilovky 6:1. Rozbouřené publikum, které nesouhlasilo s verdikty sudích, tak hnalo své borce kupředu. Skvělá branka Pavla Horáka, kterou ve 2 hráčích v poli vypálil z 9m, zvedla ze sedaček celou halu. Na posledních 15 minut se do branky postavil Novák a svými zákroky ukázal divákům, že z něho zanedlouho určitě vyroste skvělý brankář. Novým Zámkům se podařilo ke konci utkání jen kosmeticky upravit podobu výsledku na konečných 35:29.