ne 23.9.2018 |

Zápas Frýdek Místek - Plzeň

Duel 3. kola STRABAG RAIL EXTRALIGY mezi Frýdkem-Místkem a Plzní připomínal od začátku zápasu gólovou přestřelku. Od úvodu střetnutí si udržovali hosté z Plzně dvougólové či třígólové vedení. Domácí sice drželi s favorizovanými Západočechy krok, ovšem nedokázali vyrovnat. Když už dokázali snížit, hosté vzápětí vždycky odpověděli další brankou. V prvním poločase nakonec diváci viděli dohromady pětatřicet branek. Do šaten odcházeli spokojenější hráči Plzně, kteří vedli rozdílem tří branek 19:16. Po změně stran začínali sice Frýdecko-Místečtí v početní výhodě, ovšem byli málo trpěliví. Místo snížení náskoku hostí se dopustili několika školáckých chyb, kterými darovali Plzeňským několik laciných míčů. Zkušenější protivník jejich chyby nemilosrdně trestal a v této fázi střetnutí si vytvořil rozhodující náskok. Ten nakonec narostl až na jedenáctibrankový rozdíl. Plzeň si tak z Frýdku-Místku odvezla přesvědčivé vítězství v poměru 36:25.

Jiří Kekrt, trenér Pepino SKP Frýdek-Místek: „Věděli jsme, že nás nečeká nic jednoduchého, že se hrát dá s každým, ale pokud jsme dneska chtěli uspět, museli bychom předvést výkon na horní hranici našich možností. Byly to dva rozdílné poločasy. V první půli jsme devatenáctkrát inkasovali i díky tomu, že naši brankáři měli jen jeden zásah. Herně jsme určitě nezaostávali, tam jsem byl spokojený. Všechno se změnilo ve druhé půli, kdy jsme začali spěchat, nebyli jsme trpěliví, dopustili jsme se deseti technických chyb a tím jsme to Plzni hodně usnadnili. Je třeba říct, že chyby nedělali jen mladí hráči, ale i ti zkušenější. Ať už Vojta Petrovský nebo Martin Stržínek. Soupeř pak hrál v klidu a utkání už jen dohrával. Navíc dneska nás nepodrželi ani brankáři. V první půli měli jen jeden zákrok. Přitom hráči bránili velmi slušně a musím říct klobouk dolů před jejich nasazením, když viděli, že soupeř skóroval ze všech střel. Tím ale nechci říct, že nám zápas prohráli brankáři. Chyběla nám trpělivost a disciplinovanost. Když jsme byli trpěliví, drželi jsme se soupeřem krok. Jenže v některých chvílích chtějí mladí hráči za stavu, kdy prohrávají o tři góly, hned vést. Pak dělají chyby, kterými dostaneme soupeře na koně. Toho se musíme v příštích střetnutích vyvarovat.“

Michal Tonar, trenér Talent ROBSTAV M.A.T. Plzeň: „Jsme moc rádi, že jsme tady dnešní utkání zvládli, protože v minulosti jsme tady zápasy bývaly hodně vypjaté a lámaly se až v samotném konci. Dneska jsme už od začátku soupeře převyšovali v obraně i v útoku, byť v první půli jsme inkasovali šestnáct gólů, což je hodně. Devatenáct nastřílených branek pak bylo určitě v pořádku. Po přestávce jsme zlepšili obranu, takže jsme nastříleli i několik laciných branek z rychlých protiútoků. Když jsme si vybudovali osmigólový náskok, tak pak už se duel jenom dohrával. Nechtěl bych nikoho zvlášť vyzdvihovat. Předvedli jsme týmový výkon. Udělali jsme sice nějaké chyby, ale k těm dochází v každém utkání. Do pátku na nich budeme chtít zapracovat, abychom se jich příště vyvarovali.“