ne 18.9.2022 |

Zápas Pepino SKP Frýdek-Místek - Talent tým Plzeňského kraje

Frýdek-Místek vstoupil do zápasu s Talentem velice dobře. Dvakrát se dostal do vedení, na což však soupeř dokázal reagovat. Od páté až do jedenácté minuty skórovali pouze domácí, kteří naopak skvěle blokovali soupeřovy útoky, a to i díky několika zákrokům Víta Pyška. Následně se role otočily. Plzeň vstřelila tři branky v řadě a dotáhla se na jediný gól. Pepino se následkem snížení hostů dostalo do tísně a pouštělo protihráče do brejků. K tomu se přidala špatná úspěšnost na sedmičkách a střelecká chuť Nikoly Kosteskiho, který vmetl do domácí sítě v první půli hned deset gólů. Západočeši se tak nakonec dostali do čtyřgólového vedení, které si odnesli do kabin.

V druhém poločase Frýdek-Místek dostal branky hned z úvodu, a ještě tak prohloubil své manko. Měl ale i dobré momenty či pasáže hry, ve kterých to vypadalo, že by mohl začít Talent dotahovat. Nakonec se mu to ale nepodařilo, vše zhatily časté zbytečné chyby. Plzeň si závět utkání pohlídala a zvítězila o šest gólů. Obrovský podíl na výhře Talentu má Nikola Kosteski, který zapsal neuvěřitelných sedmnáct branek.

Daniel Valo, trenér Pepino SKP Frýdek-Místek: „Vyšlo nám výborně prvních patnáct minut. Ovšem na to, abychom se mohli měřit s tak kvalitním výběrem jako je Plzeň, je třeba takovým způsobem hrát co nejdéle a ne pouze ze začátku utkání. Od patnácté minuty jsme vrátili Plzeň do hry vlastními chybami. V následujícím průběhu zápasu si Plzeň, která nyní hraje ve vynikající formě, dokázala střetnutí pohlídat a dotáhnout jej do vítězného konce. Nezbývá nám nic jiného než pogratulovat soupeři k zaslouženému vítězství.“

Petr Štochl, trenér Talent tým Plzeňského kraje: „Začátek byl ovlivněný naším nedůrazem, v obraně a v útoku jsme neproměnili spoustu šancí. Vít Pyško chytil mnoho střel, nebo jsme trefili tyče. Z toho vyplynul náskok 7:3 pro Frýdek-Místek. Pak jsme se ale zvedli, začali jsme se prosazovat a v obraně jsme začali hrát více spolu, kompaktněji. Dokázali jsme srovnat na 8:8, pak už jsme se dostali do vedení a od té doby jsme měli zápas relativně pod kontrolou. Nelíbila se mi moc pasáž od 10. do 20. minuty ve druhém poločase. Vedli jsme až o šest branek, ale nedokázali jsme si vytvořit desetigólový náskok a rozhodnout. Na druhou stranu ve Frýdku často bývá minimální rozdíl ve skóre, takže musíme být spokojení. Vedli jsme od 20. minuty a odehráli zde klidný zápas.“