st 30.11.2022 |

Zápas O2xyworld HBC Jičín - HC Dukla Praha

Dukla ovládla už počáteční minuty. Poté, co Jičín na úvodní branku reagoval srovnáním, si Pražané připsali čtyři trefy v řadě. Pak se jim povedlo skórovat dvakrát a na konci 10. minuty vedli o pět branek. Jičínu se následně povedlo snížit třikrát v řadě, po timeoutu, který svolal Michal Tonar, ale Dukla vsítila čtyři branky po sobě. Pražané rozprostřeli své trefy mezi několik střelců. Zářil Filip Březina, Jakub Rumian nebo Daniel Křístek. Sedmičky spolehlivě proměňovat David Šůstek. Hosté vedli až o sedm tref, konec poločasu přinesl snížení domácích dvěma góly na 14:19.

Druhá půle byla velice vyrovnaná a remízou taky dopadla. Oba týmy se trefily sedmnáctkrát. Jičínští tedy ztrátu z prvního poločasu už nesnížili a zápas tak prohráli v poměru 31:36. Dukla tak připsala další dva body a nyní už má odehrány všechny zápasy, které musela odkládat. V tabulce jí to posunulo na čtvrtou pozici. Jičín po čtvrté prohře v řadě zůstává jedenáctý.