st 5.10.2022 |

Zápas HC Dukla Praha - HBC JVP Strakonice 1921

Dukla Praha vstoupila do svého teprve pátého utkání, protože musela dva zápasy odložit. Úvod utkání byl pomalejší, v 10. minutě panoval nerozhodný stav 4:4. Nováček soutěže šel na chvíli do vedení, které mu ale dlouho nevydrželo. Strakonicím se to ale povedlo znovu a tentokrát soupeři vedení nepustily od 13. až do 19. minuty. Dukla se ale trefila třikrát po sobě a před poločasem postupně svůj náskok dovedla právě na tři góly.

Zpočátku druhého poločasu se Jihočeši snažili s výsledkem něco udělat. Síly ale docházely a Dukla naopak svůj výkon stále stupňovala. Ve 39. minutě vstřelila gól, po kterém následovaly bez přerušení další tři. V tu chvíli už náskok narostl a soupeř už nedokázal reagovat. Pražané dovedli duel k vítězství 35:24 a poskočili v tabulce na desátou pozici.

Michal Zbíral, trenér Strakonic: „Výsledek je pro nás určitě zklamání, ale odpovídalo to tomu, co se dělo na hřišti. Trápí nás efektivita zakončení, máme strašně nízké procento úspěšnosti střelby, k tomu kupíme chyby. Myslím, že výsledek nakonec neodpovídá celému průběhu. Řekl bych, že jsme čtyřicet minut dokázali hrát s Duklou vyrovnanou partii a dokázali jsme zápas držet v napětí, ale pak nás to zlomilo. Neproměňovali jsme šance, dělali technické chyby. Dukla si to pak pohlídala, zatímco my jsme se dál propadali. Stáli tu proti nám jedni z nejlepších gólmanů v Extralize. Když pak ztrácíme, určitě hraje vliv i psychická stránka, což nám dál škodí, tak se na to určitě zaměříme.“

Ondřej Sedláček, hráč Strakonic: „Myslím, že do utkání jsme vstoupili dobře, začátek se nám povedl a drželi jsme s Duklou krok. Do první půlky poločasu jsme dokonce i vedli, ale pak nás bohužel srážely technické chyby a moc nám nefungovala obrana, dostali jsme strašně moc gólů. Dukla má samozřejmě dobrou obranu i brankáře a my jsme si v druhém poločase častokrát nedokázali vytvořit vhodnou příležitost. A když už se to povedlo, ztroskotali jsme na dobře chytajících brankářích. Pro mě to byl hodně specifický zápas, protože tady téměř všechny kluky znám a v podstatě celý minulý rok jsem s nimi trénoval. V Dukle jsou kvalitní hráči, profesionálové, takže mají určitě i přes covidovou pauzu natrénováno. Sami jsme si potvrdili, že se s nimi hrát dá, první poločas toho byl důkazem, ale v druhé polovině jsme polevili, takže ten výsledek vypadá, jak vypadá."

Michal Tonar, trenér Dukly: „Konec dobrý, všechno dobré, ale na začátku nám tam trochu drhla agresivita v obraně, než jsme se dostali do tempa. V druhé polovině prvního poločasu už jsme se srovnávali. Myslím, že ve druhé půli jsme se zpřesnili hlavně v obraně, dokázali jsme získat balóny, měli jsme velkou podporu obou brankářů a dostali jsme se do přechodu, kdy ten náskok už jen narůstal. Chtělo to víc trpělivosti, kluci se zklidnili. Na začátku jsme byli asi trochu v křeči, ale jsem rád, že jsme se z toho oklepali. Věděli jsme, že zápas nebude nic lehkého, že za sebou Strakonice mají velmi slušné výkony venku i doma, takže jsme určitě nečekali, že to jen tak odehrajeme. Řekl bych, že Strakonice jsou určitě schopny potrápit ještě další soupeře. Za pár dní nás čeká další těžké utkání, tak doufám, že i to zvládneme.“

Martin Březina, hráč Dukly: „Naštěstí jsme dokázali proti Strakonicím vyhrát, což jsou důležité dva body. Myslím, že jsme v prvním poločase hráli dobře, ale v obraně jsme dostávali hrozně jednoduché góly, špatně jsme přebírali pivota. Ale do druhého poločasu jsme vstoupili mnohem lépe, s větší energií a dokázali jsme si nahrát takový náskok, abychom to dotáhli do vítězného konce. Řekl bych, že se po covidové pauze vytratil takový náš herní klid, protože přestávka uprostřed sezóny je vždy nepříjemná, ale myslím, že už proti Prešovu jsme dokázali, že to na nás nemělo až tak velký vliv. Teď se těšíme na zápas s Hranicemi. Ty doma ukázaly svou kvalitu, takže nebudeme chtít nic podcenit a určitě chceme přivézt dva body.“