st 5.10.2022 |

Zápas SKKP Handball Brno - SHC Maloměřice

Brněnské derby je vždy známkou vyrovnané házené. Na zápas si našlo cestu solidních 582 diváků, kteří mohli sledovat skvělé utkání. Mírně lépe započali duel hosté, ti vedli v 17. minutě dokonce o čtyři branky. Královo Pole ale poté přebralo iniciativu a vstřelilo šest gólů, zatímco soupeř jen jediný. Maloměřický Vojtěch Svoboda sice v šestadvacáté minutě vyrovnal na 12:12, domácí si ale i tak dokázali ještě do poločasu vytvořit dvoubrankový náskok.

Druhou třicetiminutovku Kénik rozehrál mnohem lépe, ve 35. minutě vedl již 19:14. Maloměřice se pomalu dotahovaly, ale vyrovnat se jim těsně nepodařilo, ve 49. minutě to bylo jen o jeden gól, ale Královo Pole následně opět odskočilo. Zajímavostí bylo, že v posledních deseti minutách padlo pouze pět branek. Lukáš Koubek ještě dvě minuty před koncem snižoval na 27:28, ovšem Majlontu už se kýžený jeden gól vstřelit nepovedlo, a tak zápas s městským rivalem těsně prohrál.