so 22.10.2022 |

Zápas SKKP Handball Brno - KH Kopřivnice

Do zápasu Králova Pole proti Kopřivnici nastoupil hvězdný Michal Kasal, který se léčil s dlouhým zraněním kolene. V úvodu se týmy dlouho přetahovaly o vedení v zápase, Brno sice většinu prvního poločasu vedlo, výraznější náskok si ale vybudovalo až v desáté minutě, kdy vedlo o tři branky. Tento náskok se hostům úspěšně povedlo smazat v závěru úvodní části, kdy po vyloučení domácího Dušana Živanova otočili vývoj utkání. Do druhého poločasu si ale nakonec opět vzalo vedení Královo Pole.

Domácím dobře vyšel i vstup do druhého poločasu, kdy hned v úvodu odskočili Kopřivnici na rozdíl pěti branek. Pro Kopřivnici navíc přišla v 37. minutě velká rána v podobě červené karty pro Jana Polcara, který byl do té doby velmi produktivní. I ve druhé půli Brno neudrželo velký náskok, především kvůli několika nevyužitým šancím, což se naopak hostům dařilo. Napínavý závěr tak Královo Pole rozhodlo až v poslední pětiminutovce, kdy dokázalo skórovat čtyřikrát po sobě a ustálo i sedmimetrový hod Pavla Musálka. Královo Pole nakonec zvítězilo doma 31:28 a udrželo si tak svoji pozici v nejlepší osmičce týmů.