so 22.10.2022 |

Zápas HK FCC Město Lovosice - O2xyworld HBC Jičín

Jičín přijel do Lovosic v těžké pozici, za svůj výkon se ale rozhodně nemusí stydět. Už v úvodních minutách si nad favoritem zápasu uzmul vedení. Od 8. minuty skóroval dokonce šestkrát v řadě bez odpovědi soupeře. Hodně k tomu pomohl i brankář David Machalický, který se hlavně v prvním poločase vyznamenal několika skvělými a důležitými zákroky. Vše tak spělo k tomu, že si Jičín po perfektním výkonu v první poločase odnese do šaten náskok pěti bodů. To se taky stalo, akorát třináct sekund před koncem ještě za třetí vyloučení obdržel červenou kartu Lukáš Rychna.

Vstup do druhého poločasu byl ale z pohledu Lovosic fantastický. Domácí vstřelili za deset minut pět gólů a soupeři dovolili pouze dva. I když Jičín znovu utekl, Lovci se dokázali několikrát dotáhnout na rozdíl jediné branky, občas dokonce vyrovnali. V 57. minutě se poprvé dostali do vedení, když Tim Jenko Bogdanić proměnil již svou pátou sedmičku v zápase. Soupeře už do vedení nepustili, v poslední minutě rozhodl gólem na 28:27 Jan Heřmanovský.