so 29.10.2022 |

Zápas O2xyworld HBC Jičín - HBC JVP Strakonice 1921

Utkání dvou týmů, které v posledních pěti zápasech nebodovaly, začali lépe jičínští házenkáři. Ti si zkraje zápasu vytvořili vedení 5:0. Strakonice postupně snížily na 4:6, ale od tohoto stavu začali domácí dominovat a vytvořili si nedostižitelný náskok, v poločase svítil na tabuli stav 23:9 pro Jičín.

Přestávka hostům pomohla a do druhého poločasu nastoupili jako vyměnění. Mezi 37. až 45. minutou Strakonice vstřelily osm branek po sobě, díky nim se přiblížily na osm tref. Filip Matouš a spol. se však do konce zápasu zase rozstříleli, nedopustili žádné drama a pohodově dokráčeli za dvěma body. V ofenzivním zápase se prosadili nejvíce jičínský Filip Matouš a hostující David Bičiště, který dal skoro polovinu branek svého celku. Východočeši zvítězili poměrem 41:25.