čt 17.11.2022 |

Zápas TJ Cement Hranice - HC ROBE Zubří

Zubří venku nevyhrálo ani na pátý pokus. I v oslabené sestavě bylo jasným favoritem. Vždyť Hranice prohrály všech dosavadních třináct duelů. Do utkání ale vstoupily nebojácně a po trefě Jakuba Doláka z úniku brzy vedly 4:1. Cement držel tříbrankový náskok až do stavu 9:6, posléze se Valachům povedlo rychlou šňůrou v přesilovce srovnat. Pro hosty mohlo být ještě veseleji, ale zahodili dvě sedmičky, i proto se do šaten šlo s remízovým stavem 16:16.

Domácí házenkáři se v úvodu druhé půle po dvou trefách Matyase Pinkase do vedení 20:18, ale náskok nedokázali udržet. Mezi 45. a 51. minutou nedaly Hranice ani gól a Robe toho skvěle využilo. Zejména díky Dušanu Palátovi, 21letá spojka se podepsala pod dvanáct gólů. Palát dvěma brankami v řadě otočil stav na 23:22 a teprve podruhé v utkání poslal do těsného vedení Zubří. Skóre se přetahovalo ze strany na stranu. V 59. minutě srovnal Miroslav Halama střelou přes celé hřiště do prázdné branky na 27:27 a další trefa už k vidění nebyla. Poslední útok měli k dispozici domácí, ránu Jakuba Doláka z velké dálky přes blok si ale gólman Štěpán Krůpa v klidu pohlídal. Hranice přesto mohou být s bodem spokojeny, jelikož odmazaly strašidelnou nulu na svém kontě.