čt 17.11.2022 |

Zápas Pepino SKP Frýdek-Místek - O2xyworld HBC Jičín

Pepino mělo skvělý vstup do zápasu. Po dvou trefách Jana Muchy v řadě vedlo po šesti minutách už 4:0. Jiří Dolejší navíc neproměnil sedmičku a když se ve 22. minutě prosadil křídelník Jan Zbránek, vedl Frýdek-Místek už 12:5. Do kabin si nakonec odnesl solidní šestigólový náskok.

Jičín se ale nevzdal a po přestávce se nadechnul. Postupně stahoval vysoké manko. Mezi 44. a 46. minutou se mu navíc povedlo skórovat čtyřikrát v řadě a rázem to bylo 20:20. Do vedení se však Východočeši ani jednou nedostali. Domácí totiž zareagovali naprosto stejnou šňůrou a rozhodli o osudu utkání. Zbytek duelu už si v klidu pohlídali a zvítězili stejným šestigólovým rozdílem jako v poločasu.

Daniel Valo, trenér Pepino SKP Frýdek-Místek: „Jsme šťastní za výhru. Cíl, který jsme si dali, jsme splnili, takže můžu být spokojený. V prvním poločase jsme předvedli parádní výkon, i když jsme v útoku udělali nějaké chyby. Inkasovali jsme ale jen devět gólů, skvěle nám fungovala obrana a dokázali jsme se prosazovat i v útoku. Ovšem do druhé půle jsme nastoupili vlažně, čímž jsme umožnili Jičínu, aby se vrátil do hry. Navíc hrál výborně. Za to my jsme polevili v obraně i v útoku. Pasáž, jakou jsme měli mezi 40. a 47. minutou, se nám nesmí stávat. Na druhou stranu musím kluky pochválit, jak si s takovou situací poradili. Všichni totiž byli s hlavami trochu dole, ale dokázali se zvednout. Zvýšili jsme agresivitu v obraně, v útoku jsme hráli trpělivě a dokázali tak nakonec vyhrát. Vzhledem k průběhu zápasu jsme však zvítězili zaslouženě.“

Petr Mašát, trenér O2xyworld HBC Jičín: „Výsledek utkání hodně ovlivnila první půle, v níž jsme dovolili domácím, aby si vytvořili šestigólový náskok. Taková ztráta se už pak těžko dohání ve druhém poločase. Navíc to stojí spoustu sil. Na jednu stranu klobouk dolů před našimi kluky za to, že dokázali vyrovnat a dostat tak soupeře pod tlak. Na druhou stranu kvalita Frýdku-Místku a nakonec byla nad naše síly. Udělali jsme osmnáct technických chyb, což je hrozně moc na venkovní utkání. To bylo příčinou neúspěchu.“