čt 17.11.2022 |

Zápas HBC JVP Strakonice 1921 - SHC Maloměřice

Domácím se podstatně lépe podařil úvod a ve 12. minutě vedli 9:4. Strakonické držela slušná střelba ze spojek, to hosté se směrem dopředu hledali, jejich nesilnější zbraní byla dohrávka do levého křídla na Jana Hliničana. Nakonec Jihočeši vyhráli první poločas 18:15, když Libor Horut proměnil sedmičku po čase.

Na startu druhé půle působil nováček nejvyšší soutěže dosti nervózním dojmem. Nevěděl si rady se souhrou Lukáše Koubka s Janem Ipserem na pivotu. Hosté překlopili vývoj zápasu na svou stranu. Vyhnali Jindřicha Mráze na střídačku a do brankoviště se postavil Filip Kaiser. Následně v rozmezí od 42. do 51. minuty gól nepadl, až poté David Bičiště srovnal na 24:24. Právě bývalá plzeňská spojka brala útočné akce často na sebe zakončením zprava na zadní tyč.

Ještě necelé čtyři minuty před koncem Jihočeši prohrávali o dvě branky, ale Maloměřičtí utkání k výhře nedotáhli i díky dvěma trefám Marka Nejdla. Strakonice tak po obratu v závěru získaly sedmý bod v sezoně a upevnily si dvanáctou pozici, tým z Brna je předposlední se tříbodovým náskokem na poslední Cement.

Michal Zbíral, trenér HBC JVP Strakonice 1921: „Výraznou měrou k našemu vítězství přispěl střídající gólman Filip Kaiser, v klíčových momentech nás podržel. Mrzí mě ale začátek druhého poločasu, který nám hrubě nevyšel. Dostali jsme v něm hodně gólů, což pro nás bylo pak hodně těžké především psychicky a nějakou dobu jsme se z toho sbírali. Potom už to bylo v trendu první půle, která nám vyšla. Dobře jsme bránili, dostávali jsme soupeře pod tlak. V prvním dějství jsme také nedělali chyby, ve druhém ano a bylo to od nás i zbrklejší. Zápas strhl oba soupeře, do úzkých se dostávaly oba týmy. Pak už to bylo jen o štěstí. Ke konci nám to tam padlo, akce nám vyšly.“

Filip Kaiser, hráč HBC JVP Strakonice 1921: „Bylo těžké naskočit do rozjetého zápasu, navíc za nepříznivého stavu, kdy jsme prohrávali o dva góly. Bylo to o nervy. Na druhou stranu, byla před námi ještě spousta času, takže jsem věřil, že to doženeme a zápas vyhrajeme. Dopředu nás hodně hnali fanoušci, atmosféra byla neskutečná. Tímto jim chci poděkovat za podporu. Hodně mi pomohl minulý zápas v Zubří, který se mi celkem povedl. Bohužel jsme proti Maloměřicím nezachytili vstup do druhé půle, kdy jsme dělali hodně technických chyb, špatně jsme střídali, hostům se dařilo v koncovce, nám naopak ne. Nebyli jsme schopní se dostat přes soupeřovu obranu.“

František Urban, trenér SHC Maloměřice Brno: „Rozhodla poslední pětiminutovka, ve které jsme dali jen dva góly, naopak domácí pět v řadě. Strakonicím gratuluji k vítězství. Nebyli jsme podle mě o tolik horší tým. Divákům se zápas musel líbit, plná hala viděla drama až do konce se šťastným koncem pro domácí. Věci, které rozhodly, si raději nechám pro sebe. Rozhodně se dalo z naší strany udělat něco lépe. Soupeři vyšel tah se střídáním brankářů, což byl jeden z faktorů jeho úspěchu. V závěru jsme hráli zbrkle, kluci už toho měli plné zuby. Možná i kvůli únavě v posledních minutách z naší strany nebyla žádná taktika. Byli jsme tedy nakonec smutnější, ale ne horší.“

Jan Ipser, hráč SHC Maloměřice Brno: „Strakonice se prezentují pěknou házenou, zlepšily se, zvedly se. Ve druhé půli přišla pasáž, kdy jsme nedali snad deset minut gól, to asi rozhodlo. Do šancí jsme se dostávali, akorát jsme neproměňovali, domácím pomohl střídající brankář. To podle mě rozhodlo.“