čt 17.11.2022 |

Zápas Talent tým Plzeňského kraje - KH Kopřivnice

Západočeši vstupovali do utkání v roli favorita a povedl se jim už úvod. Hodně prostoru dostal 18letý Adam Berhnard, po jehož dvou gólech vedli domácí rychle 3:0. Kopřivnice ale rychle dokázala zareagovat a pivot Edwin Brito Benítez srovnával v 8. minutě na 3:3. Hosté však vzápětí neproměnili sedmičku a Plzeň si stála držela těsné vedení. Moravané se po trefě Pavla Musálka z úniku krátce dostali do vedení 11:10, to však bylo naposledy, kdy byli ve skóre napřed. Talent skóre otočil a díky skvělé ofenzivě v poločase vedl 21:16.

Domácí dali prostor mladíkům a prosadil se i teprve 16letý pivot Daniel Bláha, jenž zvyšoval na 27:20. Kopřivnice se ještě jednou dostala na dostřel čtyř gólů, ale Západočeši už si závěr utkání pohlídali. Přestřelku nakonec ovládli 35:30 a zvítězili už pojedenácté v řadě. Na vedoucí Lovosice tak ztrácí dva body, ale stále mají zápas k dobru.