čt 17.11.2022 |

Zápas TJ Sokol Nové Veselí - SKKP Handball Brno

Souboj tabulkových sousedů, kteří měli před utkáním shodně po deseti bodech, byl už od počátku velmi vyrovnaný. Skóre televizního zápasu ČT sport se přelévalo ze strany na stranu. Za stavu 3:3 hostující gólman vychytal unikajícího Roberta Halíčka a Kénik se utrhl do tříbrankového vedení. Povedenou šňůrou ale Jiří Gregorovič srovnával na 10:10. V poločase nakonec ztrácel celek z Vysočiny jeden gól.

Nové Veselí však mělo po přestávce skvělý vstup. Marian Hajko ve 40. minutě navyšoval na 14:12. Brno si však třígólovou sérii vzalo náskok zpět. Zbytek utkání se oba celky opět přetahovaly o těsné vedení. V duelu nepadalo moc gólů a rozhodovala každá maličkost. V 54. minutě za stavu 17:17 vyfasoval hostující Matouš Kolečkář dokonce modrou kartu za loket v obličeji domácího hráče. Veselí ale přesilovku využilo jen jediným gólem, poté Jakub Bosák a Martinem Kocichem poslali Královo Pole do vedení 19:18. Domácí ještě měli na vyrovnání dvě a půl minuty, poslední gól si však schovali až na devět sekund před koncem. Luboš Bartůněk se z levého křídla dokázal prosadit a přisoudil duelu remízu 19:19.

Jan Běloch, trenér TJ Sokol Nové Veselí: „Z našeho výkonu v zápase proti Brnu mám určitě dobré pocity. Předvedli jsme výborný výkon v obraně, zejména po posledním zápase, kde defenziva nebyla dobrá, tak jsme dnes bránili možná nejlépe v sezoně. I když nám v průběhu zápasu vypadl David Melichar, který je pilířem obrany, kluci ho dnes velmi dobře zastoupili. Myslím, že o moc víc už jsme toho ubránit nemohli. Problém byl v tom, že když jsme dokázali získat balony, tak jsme nedokázali proměnit několik rychlých útoků. Nedokázali jsme využívat toho, že Brno udělalo 19 technických chyb, což je strašně moc. Myslím, že to bylo způsobeno zejména naší obranou, přitlačili jsme je k tomu, což je naším dlouhodobým cílem. V postupném útoku to bylo trochu trápení z naší strany. Nedokázali jsme si pomoci jednoduchou brankou z dálky, trošku nám chyběl timing. Přesto si myslím, že ze zápasu jsme si měli odnést dva body. Bohužel našimi chybami v rychlých útocích jsme se o to připravili. Nakonec jsme asi museli být rádi za bod, protože jsme dávali poslední gól snad deset sekund před koncem. Byť si myslím, že z pohledu výkonu jsme si zasloužili dva, tak nakonec musíme bod brát s pokorou.“

Martin Kocich, střední spojka SKKP Handball Brno: „Jsem rád, že jsem po kontaktu v prvním poločase mohl naskočit do druhé půle a klukům pomoci. Jsme dobytí, kromě mě se zranil ještě Dušan Živanov. Neměli jsme moc na střídání, síla potom chyběla v osobních soubojích. Veselí má dobrou obranu se skvělým Víťou Schamsem v bráně. Takže si myslím, že to byl pěkný zápas a remíza tomu utkání sluší.“