so 19.11.2022 |

Zápas HC Dukla Praha - SKKP Handball Brno

Úvod zápasu byl hodně ospalý. První gól padl až po dvou minutách, na začátku 5. minuty panoval teprve stav 2:0. Pak se oba týmy rozehrály. V 11. minutě ale začali Brněnští stagnovat a soupeř se prosadil šestkrát v řadě. Ve 23. minutě už bylo skóre opět těsné, jen o jednu branku. Kénik se dotáhl, ovšem v posledních sedmi minutách už přidal jen jediný gól a poločas prohrál 10:13.

Podobný začátek měla i druhá půle, za deset minut padlo jen šest branek. Ve 42. minutě už ale hosté slavili, kanonýr Martin Kocich totiž ze sedmičky srovnal na 15:15. Jenže Dukla si vedení vzala čtyřmi góly za sebou zpět. Po 50. minutě domácí hráli s velkou lehkostí a postupně svůj náskok navyšovali a navyšovali. Utkání nakonec vyhráli o pět branek 26:21.

Michal Tonar, trenér HC Dukla Praha: „Kluci předvedli zlepšený výkon v obraně, od čehož se určitě musíme odrazit do dalších zápasů. Obdrželi jsme 21 gólů, spolupráce obrany s brankářem byla skvělá. Hráči předvedli dobrý výkon také v útoku. Naším cílem bylo hlavně se zlepšit v obraně, což se podařilo, opravdu fungovala tak, jak jsme si představovali. Takhle chceme bránit. Výborný výkon opět předvedl Petržala v bráně. Po tomto zápase chci poděkovat celému týmu. Teď máme tři dny, abychom se připravili na těžké utkání s Plzní.“

Pavel Hladík, trenér SKKP Handball Brno: „Jsme zklamaní, protože jsme sem přijeli s taktikou, kterou jsme více méně splnili, ačkoli jsme v první půlce měli nějaké zbytečné ztráty. Nicméně rozhodl Petržala v bráně. Šance jsme si vytvořili, byli jsme i dostatečně trpěliví. Bylo to nutné, protože jsme neměli tolik lidí, abychom dokázali s Duklou 60 minut běhat, takže jsme potřebovali hrát postupný útok. Ten nám vycházel, šance jsme měli, ale bohužel se hrálo na málo gólů a hodně jsme prostříleli. Řekl bych, že s výkonem vzhledem k aktuálnímu zdravotnímu stavu můžeme být spokojení, ale bohužel nás zradila střelecká muška a odjíždíme s prázdnou. Teď musíme hlavně vydržet další čtyři zápasy a získat co nejvíc bodů.“