st 7.12.2022 |

Zápas HC Dukla Praha - O2xyworld HBC Jičín

Jičín se s Duklou utkal nedávno. V rámci dohrávky 4. kola jí doma podlehl 31:36. Utkání bylo tehdy docela vyrovnané. To ale rozhodně neplatilo o odvetě na Dukle. Ta se totiž už v úvodních minutách dokázala dostat do náskoku, který postupně navyšovala. Po osmnácti minutách vedla již o šest branek, navíc pak zvládla přidat další tříbrankovou sérii. Jičínu se povedlo v závěru poločasu poslat míč do branky čtyřikrát za sebou, takže alespoň snížil, do šaten šel ale i tak s pětigólovým mankem.

Hosté se na začátku druhé části dotáhli jen na rozdíl tří branek a vše pro ně vypadalo hratelně. Jenže od 35. minuty se Dukla prosadila sedmkrát, přičemž soupeř kontroval jen jednou a od 46. minuty vsítila dalších pět gólů v řadě. Závěr duelu se zase vyrovnal, i tak se ale nic nezměnilo na jasné třináctibrankové prohře Jičína.

Michal Tonar, trenér HC Dukla Praha: „Chci pochválit celý tým. Teď nás čeká hodně těžký víkend, takže jsme k tomuto zápasu chtěli přistoupit zodpovědně a s respektem. Řekl bych, že jsme hned od začátku byli favoriti a byli jsme na hřišti dominantní. Jsem rád, že jsme dokázali prostřídat celý tým, že dostali šanci snad všichni hráči. A každý předvedl velmi dobrý výkon. Doufám, že v tomto týmovém pojetí budeme pokračovat i v pohárovém dvojboji, který nás čeká o víkendu. Určitě jsem rád, že nikoho nepotkalo zranění nebo nemoc, a doufám, že už se tak během těch dvou dní ani nestane, abychom mohli do Evropského poháru nastoupit v kompletní sestavě. A popereme se o postup.“

Petr Mašát, trenér O2xyworld HBC Jičín: „Gratuluji Dukle k jasnému vítězství. Během prvního poločasu jsme byli poměrně rovnocenným soupeřem, do druhého jsme šli s nadějí, ale během pěti minut bylo po zápase. Soupeři jsme byli klasickým sparring partnerem před pohárovým zápasem. Přeji Dukle hodně úspěchů v Evropském poháru a ať postoupí přes Islanďany.“