st 22.2.2023 |

Zápas HBC JVP Strakonice 1921 - O2xyworld HBC Jičín

Zlomové momenty: Toto měření sil rozhodla poslední desetiminutovka. Do té se totiž šlo za stavu 18:19, ovšem od 51. minuty se Jičínu povedlo skórovat čtyřikrát v řadě a na soupeřovy další dvě branky zareagovat dvojnásobným množstvím. Jičín tak vstřelil v poslední desetiminutovce osm gólů, zatímco Strakonice zvládly pouze dva.

Zajímavost zápasu: Ve vzájemné historii se jednalo teprve o čtvrtý společný zápas. Doposud vždy vyhrál Jičín, tentokrát ovšem zatím nejmenším rozdílem, protože doposud Strakonice vždy podlehly alespoň o deset gólů.

Nejlepší střelec: Hostující Jiří Dolejší zvládl nasázet soupeři hned sedm tref. Všechny byly ze hry. Naprosto stejný počin zaznamenal i jeho spoluhráč Martin Kovařík.

Mládí vpřed: Hned několik mladých házenkářů v tomto duelu předvedlo své schopnosti. Za Strakonické se ukázali 18letý Martin Němec a 20letý Leonard Kaplan s pěti a čtyřmi góly. Na druhé straně se čtyřikrát trefil 18letý Filip Matouš.

Co výsledek znamená: Jičín se tímto vítězstvím stále drží postupových nadějí. Aktuálně je jedenáctý s 18 body, ztráta na deváté Brno ale činí právě pouze dva body. Strakonice už jsou ze hry venku, přestože se nacházejí pozičně hned pod Jičínem.

Pozápasové ohlasy:
Michal Zbíral, trenér HBC JVP Strakonice 1921:
„Jičín vyhrál zaslouženě, přehrál nás v obraně. Udělali jsme spoustu chyb, navíc jsme kupili neproměněné šance. I když ty nebyly úplně stoprocentní, protože soupeř byl v obraně dobře formovaný a k tomu agresivní, z čehož přicházela naše ne úplně připravená střelba, a hostující defenziva nás rovněž donutila k chybám. To nám dělalo obrovské problémy. První poločas nebyl z naší strany tak špatný, dokázali jsme se vrátit do zápasu a otočit nepříznivé skóre. Bohužel v úvodu druhé půle jsme zbytečně ztratili asi pět míčů a dostali jsme se do krize. Trvalo nám dlouho, než jsme se z ní dostali, ke konci jsme byli v křeči. Myslím, že sedm minut před koncem už bylo rozhodnuto. Znovu zdůrazním, že nás trápila hlavně jičínská obrana.“

Adam Nejdl, hráč HBC JVP Strakonice 1921: „Nedařilo se nám asi při vědomí toho, že skoro až musíme vyhrát. Mám pocit, jako by nám tohle svazovalo ruce. Neradovali jsme se z dílčích úspěchů, ale chtěli jsme jen konečné vítězství. Jakmile se cesta za body úplně nedaří, začne to být od nás individualistické a rozpadneme se jako tým. Je třeba ale hrát s nadšením, bojovně, týmově. V tomto ohledu mohla být znát absence kapitána Tomáše Peka, protože mužstvo spojuje, dokáže ho zklidnit i nahecovat.“

Petr Mašát, trenér O2xyworld HBC Jičín: „Jeli jsme do Strakonic s velkým respektem, zvlášť když jsme kolo předtím absolvovali těžký zápas s Lovosicemi, který nás stál spoustu sil. Do utkání jsme vstoupili dobře, navíc nás podpořil dobrými zákroky brankář David Machalický. Vypracovali jsme si náskok, ale ve druhé části první půle jsme zbytečně zmatkovali, ztratili jsme hodně míčů a kvůli tomu šli domácí do vedení. Upozorňovali jsme kluky, že musíme zůstat hlavně v klidu, jít gól po gólu a také zkvalitnit obranu. Opět nám řadou výborných zákroků pomohl brankář, obrana si začala díky tomu víc věřit a i útok hrál díky tomu víc v klidu. Musím uznat sílu Strakonic, jsem rád, že jsme tak těžké utkání zvládli.“

David Machalický, brankář O2xyworld HBC Jičín: „Začátek jsme měli poměrně slušný, obrana šlapala a já jsem si dokázal najít balon. Tak bych si to představoval. Ve druhé části prvního poločasu se nám tato hra trochu rozpadla, problém nám asi udělalo to, že Strakoničtí prostřídali. Po změně stran jsme se vrátili k tomu, díky čemu jsme byli úspěšní na začátku. A kluci mi pak v některých fázích pomohli.“