st 15.3.2023 |

Zápas HK FCC Město Lovosice - HC Dukla Praha

Zlomové momenty: Dukla nevstupovala do utkání v roli favorita, přesto téměř skoro celý zápas vedla. Nejvíce ve 39. minutě, kdy šla do náskoku 25:19. Lovosice ovšem šestigólovou šňůrou hned srovnaly. Pražané se poté ještě drželi do stavu 30:30, ovšem domácí další tříbrankovou sérií odskočili a zvítězili nakonec o dvě branky.

Zajímavost zápasu: Lovosice se nikdy nevzdávají. Už podesáté v sezoně dokázaly zvítězit v utkání, ve kterém nevyhrály první poločas!

Nejlepší střelec: Levý křídelník Severočechů Pavel Chotěborský byl hlavním strůjcem domácího obratu. Prožil druhý nejlepší večer v sezoně, nasázel parádních 10 gólů.

Mládí vpřed: Chotěborskému je navíc teprve 19let. Šest gólů za Lovosice nastřílel o dva roky starší Jaroslav Trkovský.

Co výsledek znamená: Dukla už se neposune ze čtvrté příčky ani jedním směrem. Lovosice naopak mohou snít o tom, že oslaví triumf v základní části. Dostaly se totiž na první příčku tabulky a v sobotu budou fandit Kopřivnici proti Plzni. I remíza však posune Západočechy zpátky do čela.

Pozápasové ohlasy:
Roman Jelínek, trenér HK FCC Město Lovosice:
„Dukla odehrála super zápas. Ale my rozhodně nechceme v žádném zápase předvádět to, co jsme dnes předvedli v prvních čtyřiceti minutách. Dukla svým způsobem o nic nehrála, a proto je pro mne nepochopitelné, že nás přehrála v důrazu a chuti do hry. Nebyla z nás cítit energie. Naštěstí se nám postupem času podařilo zaktivnit obranu a díky tomu získat nějaké míče. Proměnili jsme tři rychlé protiútoky, a to do nás vlilo energii a zbláznilo diváky. Vzhledem k blížícímu se play-off vidím jako pozitivum to, že i takový zápas s tak silným soupeřem jsme dokázali zvrátit ze stavu minus šest. Byla to pro nás rozhodně dobrá příprava na play-off a jsem rád, že se dnes nikomu nic nestalo.“

Pavel Chotěborský, křídlo HK FCC Město Lovosice: „První poločas byl z naší strany nekoncentrovaný. V přestávce jsme si to vyříkali, ale stejně nám nevyšel vstup do druhé půle. Naštěstí jsme se v závěrečné třetině zápasu zlepšili jak v obraně, tak v útoku a dařilo se nám získávat míče pro rychlý protiútok.“

Michal Tonar, trenér HC Dukla Praha: „I přes prohru chci poděkovat našemu týmu za předvedený výkon. Škoda že v polovině druhého poločasu přišlo z naší strany hluché místo a nechali jsme se rychle a brzo dotáhnout a dostat se tak pod tlak. Z toho pramenily technické chyby a nepřesná koncovka. Náš výkon byl velmi dobrý, i když odjíždíme bez bodů. Jsem rád, že budeme mít pro nedělní zápas v poháru kompletní kádr a pokusíme se přivézt ze Švédska solidní výsledek pro odvetu.“