ne 20.10.2013 |

Až v koncovce jsme strhli vedení na svou stranu

Zlín u nás potvrdil že nejsou žádným "vyjukaným" nováčkem. Spíše naopak. Potvrdili svou dobrou formu a na to abychom udrželi domácí neporazitelnost jsme se tentokrát pořádně nadřeli. Rozhodující náskok jsme si totiž vytvořili až v posledních dvou minutách dvěma brankami v řadě.

Před prvním hvizdem rozhodčích se na palubovce odehrála jedna milá společenská událost. Velice úspěšné trenérky žáků, paní Jana Hajžmanová a Soňa Ortová totiž přijaly gratulace od vedení našeho klubu a také od realizačního týmu hostů. Obě totiž nedávno oslavily významné životní jubileum. Poté už palubovka patřila hráčům obou týmů.

V prvních třech minutách jsme dali tři branky za sebou, ale pro další vývoj utkání to neznamenalo vůbec nic. Hosté ze Zlína totiž v dalším průběhu dokazovali, že z daleka netrpí nějakou nováčkovskou nervozitou a že nám budou velmi zdatným soupeřem. Rychle vyrovnali a první poločas pak patřil spíše jim. My jsme vyprodukovali nezvyklé množství technických chyb a hosté je dokázali trestat. Ve třinácté minutě šli poprvé do vedení a to si v podstatě udržovali až do konce poločasu. Ve 25. minutě dokonce vedli o čtyři branky (8:12). Koncovka poločasu ale patřila nám a po dvou trefách Vučkoviče a jedné Chudoby jsme se dotáhli na rozdíl pouhé jedné branky.

Druhý poločas byl z naší strany o poznání lepší. Trenér trochu zamíchal se sestavou, obrana začala lépe fungovat a také počet technických chyb byl o poznání menší. Díky této zlepšené hře jsme se dostali brzy do vedení ale o tom, že bychom získali nějakou výraznou převahu, nemohlo být řeči. Hosté svou bojovností a nadšením vždy dokázali kontrovat a dokonce jít i do vedení. Takže hra byla stále velmi vyrovnaná. Ve 28. minutě, kdy byla po sérii trestů dost vylidněná palubovka a hrálo se 4 na 4, se na dlouhé minuty přerušila hra a rozhodčí s delegátem řešili nejasnosti časomíry, když na tabuli svítily špatné údaje o délce trestů. Po vyjasnění a zahájení hry se rozhodovalo o tom, kdo na svou stranu v posledních dvou minutách strhne vítězství. Tím šťastnějším týmem jsme byli my, když se nejprve trefil z prostoru spojky Chudoba a poté proměnil jeden z mála našich rychlých útoků Paululik.

Zvítězili jsme tak 25:23, ale nedá se říct že by vyhrál lepší tým, spíše šťastnější. Hosté vedeni trenérem Andrejem Titkovem u nás zanechali výborný dojem.

Marek Michalisko, HCB: Tím, že jsme neproměnili řadu šancí jsme dali prostor Zlínu, aby se projevil ten toho využil. Také dokázal trestat naše technické chyby. Pak jsme museli otáčet nepříznivý stav, ale zkomplikovali jsme si to sami, právě těmi technickými chybami. Měli jsme vést o pět šest branek a nebylo by to takové drama. Ale musím hráče pochválit. Mákli si a dokázali vývoj zvrátit. Jsou to vydřené body.

Andrej Titkov, Zlín: S herním projevem můžeme být spokojení ale s výsledkem bohužel ne. Sice tady prohrály už lepší týmy, ale po tom průběhu nás to mrzí. Ani nevím, jak mám vlastně ten výsledek brát. Dalo se tady bodovat. Kluci dodržovali pokyny, za to je musím pochválit. Využívali jsme technických chyb Karviné, byli důslední v obraně. Bohužel jen první poločas, pak jsme se i my dopustili více chyb, které soupeř uměl potrestat.