po 26.4.2004 | Hansel Radim

Baník je ve finále!

Karviná si veze výhru z Prahy a po vítězství 3:1 na zápasy postupuje do finále.

Ve 4. utkání semifinále play-off se karvinští hráči museli obejít bez Kamila Heinze, který se ve čtvrtek podrobil chirurgickému zákroku u specialisty Mudr. Hustáka a sezóna pro něj definitivně skončila. Jak se mužstvo s touto citelnou ztrátou vypořádá, se mělo ukázat již v tomto utkání. Mužstvo Baníku sice skoro celou jarní část odehrálo bez Heinze, ale právě on se dostával v play-off do výborné formy. Dukla v tomto utkání, pokud si chtěla udržet šanci na finále, musela vyhrát.

Úvod utkání vyšel lépe Pražanům, kteří již ve 14. minutě vedli 6:0, hostům se vůbec nedařilo v koncovce, když snad z patnácti střel se nedostala za záda pražského brankáře Štochla ani jedna. V dalším průběhu se hosté přece jenom začali střelecky prosazovat a snižovali postupně náskok Dukly a až minutu před koncem první půle byl stav vyrovnaný 9:9. Domácí pak ještě vsítili jednu branku a do šaten šli s vedením 10:9.

Ve druhé půli si Karviná vypracovala dvoubrankový náskok, aby jej v zápětí ztratila. Za Karvinou se střelecky prosazovali hlavně Vašek s Horákem. Ještě pět minut před koncem vedli hosté o dvě branky 19:21. Domácím se ale podařilo tento náskok srovnat. Pak následovalo prodloužení dvakrát pět minut.

V první půli si Dukla postupně vytvořila dvoubrankový náskok a při změně stran svítil na ukazateli stav 25:24 pro domácí. Tento nepříznivý stav se podařil Karviné otočit a ještě minutu před koncem vedla o jednu branku, avšak Dukla v poslední minutě vyrovnala.

O vítězi tohoto utkání měly rozhodnout 7 m hody. Za Karvinou nastoupil do brány Liszok, který chytil hned dvě sedmičky domácích. Karvinským hráčům se pak dařilo i při střelbě, když jediný Horák nebyl úspěšný.

Karviná se teď může těšit na finálového soupeře, který bude znám nejpozději ve středu.