st 18.10.2023 | Redakce

Baník na palubovce Cementu potvrdil roli favorita a vyhrál s přehledem 32:20

Náročný program karvinských házenkářů pokračoval úterním extraligovým duelem v Hranicích. Baník na palubovce Cementu potvrdil roli favorita a vyhrál s přehledem 32:20.

Skóre utkání otevřeli domácí, za Karvinou ale brzy srovnal Nantl. Ten byl při chuti a obstaral všechny čtyři úvodní góly Baníku. Pak se dvakrát prosadil Široký a hosté v desáté minutě vedli 6:4.

Cement ovšem v následujících deseti minutách držel krok a skóre dokázal vyrovnat. Klíčovou pasáž karvinští házenkáři rozehráli po dvacáté minutě. V rozmezí necelých čtyř minut dal dvě branky Ptáčník, jednou se prosadili Široký, Solák a Nantl a hosté rázem vedli 13:8.

Do kabin šla Karviná s náskokem šesti gólů, který po přestávce ještě navýšil Ptáčník. Hranice už sílu na žádný zvrat neměly, a tak Baník postupně navyšoval skóre. Hosté dali ve druhé půli ještě o dvě branky více než v té první a došli si pro pohodovou výhru 32:20. Střelecky se kromě Nantla dařilo taky Solákovi s Ptáčníkem, kteří dali shodně šest branek.

Karviná tak přidala osmou extraligovou výhru v sezoně a naladila se na sobotní odvetu Evropského poháru na půdě rakouského celku Fivers Margareten. Tam poveze náskok šesti gólů.