ne 24.9.2023 | Redakce

Derby je naše! Baník rozhodl bitvu proti Zubří v koncovce.

Třetí zápas, třetí výhra. Ta sobotní se však nerodila vůbec lehce. Baník ovšem dovedl derby proti Zubří do vítězného konce a v sobotu večer zvítězil před parádní kulisou 25:20.

Sobotní bitvu lépe odstartovala Karviná, kterou poslal v první minutě do vedení Solák. Vzápětí zvyšoval na 2:0 Široký, ten však o chvíli později vyfasoval dvouminutový trest a Zubří během pár minut otočilo skóre ve svůj prospěch.

Přetahovaná pokračovala. Ve třinácté minutě svítil na tabuli výsledek 5:5, pak se ovšem dvakrát trefil Solák, jednu trefu přidal i Skalický a domácí rázem vedli o tři branky. Náskok ale dlouho nevydržel. Tři minuty před koncem prvního poločasu dostal červenou kartu domácí Ptáčník, ještě před odchodem do kabin se však dvakrát prosadil Nantl a Karviná v polovině utkání vedla 14:13. „V zápase nás trápila střelba. Zuberský brankář však podal velmi dobrý výkon a nedal nám šanci vytvořit si rozhodující náskok," uvedl domácí kouč Brůna.

Vyrovnaná partie se hrála i ve druhé půli. Deset minut před koncem si karvinská lavička vzala oddechový čas, po kterém hostující Mika srovnal na 20:20. Jenže v následujících osmi minutách už se Zubří neprosadilo ani jednou.

Baník zvládl koncovku skvěle a sérií pěti branek v řadě došel k důležitému vítězství. „Vyhrál lepší tým," uznal po zápase trenér Zubří Dávid. „Rozhodli jsme hrou sedm na šest. A taky nám hodně pomohli fanoušci. Děkujeme jim za skvělou atmosféru, která k derby patří," dodal Brůna.