ne 13.5.2018 |

Do Plzně pojedeme za stavu 2:0!!!

Dnešní utkání bylo pro nás o poznání těžší než včerejší, ale přece jen jsme po velkém boji urvali nejtěsnější vítězství a vedeme tak v sérii 2:0. Příští víkend finále pokračuje v Plzni.

Druhý zápas finálové série byl velmi vyrovnaný a dramatický. Hosté vstoupili do utkání snad s ještě větším nasazením než hráli včera. Od začátku měli mírně navrch a zřejmě se ze včerejšího souboje poučili, protože to jak nám včera vycházela hra v sedmi na dva pivoty, tak o tom jsme si mohli jen nechat zdát. Přihrávky do pivota vesměs skončily na rukách či nohách hostů, nicméně nám vycházely aspoň dohrávky do křídel, která, díky zahuštěnému prostoru na středu brankoviště, měla dost volného prostoru k zakončení. Nicméně řada míčů. které hosté získali, skončila v naší opuštěné svatyni. V sedmnácté minutě vedli hosté rozdílem tří branek (6:9) a my až do konce prvního poločasu tahali za kratší konec.

Po přestávce hnala k vyrovnání naše borce opět naplněná hala. A hráči tuto podporu dokázali zužitkovat k rychlému vyrovnání a dokonce i vedení. Ve 33. minutě už byl totiž stav 18:17 pro nás. Od té doby se odehrávala na palubovce pořádná bitva o každou branku, o každý míč. Ani jeden tým už se nedokázal utrhnout víc než na dvě branky a vše spělo k velmi dramatické koncovce. Hosté dokázali skórovat i zdálky zejména díky Stehlíkovi, zato my se snažili dostávat na brankoviště nebo dohrávat do křídel. Tato hra, i když se nám mnohdy nepodařilo skórovat, nesla ovoce ve faulech hostů a následných sedmimetrových hodech. Ty dnes spolehlivě proměňoval Marek Monczka. Tedy až na jednu výjimku, když nastřelil tyč. S blížící se koncovkou nervozita ještě gradovala a bylo jasné, že dnes si vítězství odnese spíše šťastnější tým. A tím jsme pro dnes byli my.

Ujali jsme se tak vedení a série se stěhuje do Plzně. Vzhledem k vyrovnanosti týmů nejde vůbec říct, že je nějakým způsobem rozhodnuto. Naopak, máme sice pomyslné tři mečboly ale proměnit jeden z nich už v Plzni bude nesmírně těžké. Čeká nás ještě dlouhá finálová série, ve které máme sice trochu navrch ale nedá se říct, že teď jsme favority. Naopak, teď nám mohou Plzeňští na své palubovce oplatit stejnou mincí a je možné, že se bude rozhodovat až v pátém utkání zase u nás.

Držte nám palce!!!

Michal Tonar, trenér Plzně: Na hru domácích na dva pivoty jsme byli připravení už včera, ale tam jsme si v prvním poločase vybrali pauzu, kdy se domácí utrhli do náskoku. Po tolika zápasech, které jsme dokázali zvládnout, je lidské, že přišla slabší chvilka. Naprosto to chápu. Nejsme roboti. Dneska jsme se už zase dokázali vrátit k normálu a soupeře uhlídali. Za tohle musím mužstvo pochválit. I když jsme prohráli, podle mě ne úplně vlastní vinou, našli jsme cestu, jak Karvinou přehrát.

Marek Michalisko, trenér HCB Karviná: „Byli jsme si vědomi toho, že Plzeň do nedělního zápasu půjde na maximum. Potřebovali tady udělat to potřebné vítězství, museli. Taky šlo vidět, že to chtějí za každou cenu urvat. Jsem rád, že jsme jim to nedovolili, i když je strašně náročné se navzájem něčím překvapit. Dneska jsme měli asi jen víc štěstí, protože o výsledku takto dramatického souboje rozhodují už maličkosti jako získaný balon, písknutý průraz nebo clona. Je to obrovsky vyrovnané. Je to nádherný vstup, jsme fakt šťastni, ale víme, že nám pořád ještě chybí zvládnout ten poslední krok a v Plzni nás určitě bude čekat peklo. Na to jsme připravení".