ne 22.5.2016 |

Druhé utkání bylo přesně naopak

Zatím co včera jsme mohli naše hráče chválit za převedený výkon a za dobrý výsledek, dnes tomu bylo přesně naopak. Domácí se ze včerejška poučili a i jejich přístup byl diametrálně odlišný.

Domácí měl po včerejšku tak trošku nůž na krku. Pokud by prohráli i dnes, museli by příští týden vyhrát u nás obě utkání. A to samozřejmě nechtěli dopustit. Bylo na nich poznat odhodlání a chuť do zápasu. Od začátku jim fungovala výborně agresívní obrana, která sice byla často trestána sedmimetrovými hody, nicméně ty se nám vůbec nedařily. Stejně jako včera byl na soupisce kvůli sedmičkám Paululik, nicméně ten nedal hned tu první ve třetí minutě. Postupně jsme neproměnili dokonce čtyři sedmimetrové hody. Za již zmíněnou obranou Hranic tentokrát čaroval Kučerka. V prvním poločase jsme ale přesto dokázali s domácími držet krok a jeho průběh byl velmi vyrovnaný.

Nástup do druhé půle nám hrubě nevyšel. Nemohli jsme se prosadit na postavenou obranu domácích a ta nebyla dostatečně důrazná a tak jsme se nedostali k rychlým útokům. Domácí postupně navyšovali náskok a ve 49. minutě, kdy jsme se poprvé v druhém poločase prosadili, byl stav už 17:11 v prospěch domácích. Ti už svou zkušeností vývoj utkání nedovolili zvrátit vývoj nepomohlo ani nastoupení Veřmiřovského. Ten se sice v rychlém sledu třikrát prosadil, párkrát uvolnil Frančíka na křídle, ale to ke zvrácení vývoje nestačilo.

Série se tak stěhuje k nám za vyrovnaného stavu 1:1 a vše je ještě otevřené. Přijďte nás v sobotu a v neděli podpořit a pomoct nám k zisku kýženého bronzu!

Libor Hrabal, trenér TJ Cement Hranice: "Máme výhru, to byla naše povinnost dnes. Začátek byl dle našich představ, chtěli jsme do toho jít rázně v obraně, to se nám také prokázalo v celém zápase, že když byla obrana agresivní, dostali jsme málo gólů. Myslím si, že první půle byla ještě vyrovnaná, ale poté se nám povedl nástup do druhého poločasu, kde jsme bojovali o balóny a ještě více zagresivnili obranu. Základ byla dnes právě ta obrana, kde pomohl i Marek Třeštík dnes. V Karviné je naše povinnost uhrát nějaký zápas."

Radek Bartošic, trenér Baníku Karviná: "Dnes to byl rovnocenný zápas, akorát nám utekl začátek druhého poločasu. Pak už jsme se těžko dostávali do tempa. Neproměňovali jsme šance a skvěle zachytal brankář Hranic Kučerka."