po 9.9.2019 |

Extraligu jsme začali úspěšně.

První vítězství nového ročníku Strabag Rail Extraligy jsme přivezli z derby ve Frýdku Místku. Utkání se hrálo ve výborné atmosféře, ke které velkou měrou přispěla i velká výprava našich věrných fanoušků.

Do zápasu jsme vstoupili skvěle. Rychle jsme se ujali vedení, když dobrou práci naší obrany korunoval brankami z rychlých útoků, zejména Mirek Nedoma. Byl k neudržení a z prvních sedmi branek v síti domácích sám dal pět.

Domácí se zdáli trochu zaskočeni našim dobrým vstupem do utkání a rozjížděli se dost pomalu.  První branku dali až ve čtvrté minutě a to ze sedmimetrového hodu. Naši hráči pokračovali v pozorném výkonu v obraně a první čtvrtina utkání tak byla v naší režii. Udržovali jsme si náskok a domácí jen těžko nacházeli recept na překonání obrany a Nema Marjanoviče v naší brance. Ale bylo jasné, že takto „jednoduché“ to nebudeme mít celý zápas. A to se také potvrdilo. Domácí se zlepšili a postupně začali stahovat náš náskok. Svou přesnou mušku našel kanonýr Vojta Petrovský a třemi trefami v řadě začal stíhací jízdu.

Hra se začala kouskovat častým vylučováním a zejména neustálým utíráním palubovky. V hale panovalo opravdu velké teplo a to mělo své důsledky. Mezi 19. až 26. minutou domácí šňůrou čtyř branek srovnali na 12:12 a rázem bylo zase vše otevřené. Do šaten jsme odcházeli s netěsnějším vedením 14:15.

Po přestávce domácí dokonce zaznamenali dvě přesné trefy a dostali se do vedení 16:15. To ale nemělo dlouhého trvání. Znovu jsme si vzali vedení zpět a poté co Nemo „zavřel“ branku jsme si vypracovali náskok 17:22 a jeho zlikvidování už bylo nad síly domácích. Vedení jsme udrželi až do konce a připsali si letošní první dva body.

Andrei Titkov, trenér Pepino SKP Frýdek-Místek: „Musím soupeři pogratulovat k zaslouženému vítězství. My jsme zklamaní z výsledku, ale potěšení z předvedené hry, byť se počítají body. Družstvo však ukázalo určitý náznak, který po něm chceme. Soupeř vyhrál zaslouženě, protože má kvalitnější kádr, to je bez debat, ale bod zlomu nastal podle mě po změně stran při naší přesilovce. Bohužel jsme Baníku dovolili udělat další šňůru, i když první jsme dokázali smazat. Druhou už pak nikoli. Takovou nesmíme nechat takovému soupeři, horko těžko se to pak dohání. Každopádně musím poděkovat hráčům za to, jak se zachovali a že hráli jako družstvo. Pokud budeme v takových výkonech pokračovat, věřím, že příště to bude ještě lepší i bodově.“

Marek Michalisko, trenér HCB Karviná: „Hned na úvod nás čekalo regionální derby. Věděli jsme, že začátky soutěže jsou vždycky nervózní. Věděli jsme, že Frýdek-Místek v létě obměnil a omladil kádr. Zůstal Vojta Petrovský, Sebastian Strack, přišel Filip Hardt. Určitá nervozita a respekt k soupeři z naší strany byl, byť jsme jeli do Frýdku získat dva body. Začátek nám vyšel velmi dobře, pak nás zastavila série vyloučení. Udělali jsme hloupé chyby a fauly a nechali tak Frýdek, aby se do konce poločasu dotáhl, byť jsme vedli už o čtyři nebo pět branek. V šatně jsme si pak řekli, že se znovu musíme urvat na čtyři či pět branek a dotáhnout duel do vítězného konce. Nenechat Frýdek, aby cítil, že se může dotáhnout. Začátek druhého poločasu byl vyrovnanější, pak jsme se urvali. V brance nás podržel Nemo, který si připsal tři úspěšné zákroky po sobě, my dali snadné branky a díky tomu si vytvořili rozhodující náskok. Jsme nesmírně rádi za dva body na začátek.“