HCB Karviná
Zápasy
ne 27.3.2022 | Redakce

I druhý zápas čtvrtfinále jsme zvládli

Zápasové menu

Vedeme v sérii 2:0, ale dnešní utkání bylo úplně jiné než to sobotní. Prim drželi brankáři na obou stranách a vítězství stálo hráče hodně sil.

Nedělní utkání se tomu sobotnímu příliš nepodobalo. Zatímco v sobotu začaly hned od začátku brankové dostihy na obou stranách, tak v nedělním druhém utkání série to bylo přesně naopak. Oba týmy měly velké problémy s koncovkou, výborně fungovaly obrany, a jak Mohamed v bráně hostů, tak Petr Mokroš v té naší, podávali výborný výkon. Když k tomu přičteme nepřesnou střelbu nebo trefy do tyček, tak se nebylo čemu divit, že naší první branku dával Patrik Fulnek až v osmé minutě. To srovnával na 1:1!

Trápení v útoku pokračovalo i nadále. V 15. minutě byl stav 3:3 a to asi ani nepamatujeme, jestli to tak už někdy u nás bylo, že by padalo oboustranně tak málo branek. Šance si týmy vypracovaly, ale nadále je trápila nepřesná střelba a oba gólmani pokračovali v dobrých výkonech.

Takže až do konce prvního poločasu to byla přetahovaná o každou branku, hosté se dokonce ujali vedení o tři branky (5:8) v 25. minutě, ale v poslední pětiminutovce první půle jsme trochu protrhli střeleckou smůlu a sedm sekund před koncem srovnával Vojta Patzel na poločasový stav 9:9.

Ještě v první desetiminutovce druhé půle měl zápas podobný průběh jako v té první. Ve 40. minutě srovnával Gřes na 13:13, ale poté jsme přece jen šli do vedení. To pomalu ale jistě narůstalo (20:17) v 50. minutě, ale pak už jsme přece jen odpor hostů zlomili a posledních deset minut přece jen patřilo nám.

Pozitivem utkání je určitě to, že jsme dokázali zvítězit i když se nám dlouho příliš nedařilo v koncovce a také to, že Miroslav Halama, který musel nastoupit poté, co se v sobotním utkání zranil Denis Harabiš, svou úlohu zvládl i přesto, že mu chybí po dlouhém zranění herní praxe. A to je dobře zejména proto, že Denis má bohužel prasklou achilovku a do hry už v této sezóně určitě nenastoupí. Je to určitě škoda jak pro tým, tak pro Denise osobně, zejména proto, že se na jaře dostal do výborné formy, kterou zaregistroval i nový reprezentační trenér Sabate a pozval jej k nedávným přípravným utkáním se Srbskem.

Statistiky hráčů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Statistiky brankářů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Ohlasy k utkání

Aleš Chrastina, trenér KH ISMM Kopřivnice: „Dnes podali výborné výkony gólmani. V prvním poločase nás perfektně podržel Mohamed a od toho se to odvíjelo. V druhé půli jsme ale neproměnili ani ty nejvyloženější šance a díky tomu je takový výsledek. Myslím, že jsme si dneska zasloužili lepší výsledek, ale je to jak to je a play-off nekončí. Máme týden na to, abychom se zregenerovali, odpočinuli si. Doma chceme hrát určitě dvakrát a tady je pěkná hala a tak se tady rádi vrátíme.“

Miroslav Halama, křídlo HCB Karviná:
„Po včerejším zranění Denise Harabiše jsem už od trenéra dostal informaci, že bych měl dnes nastoupit, ale upřímně nečekal jsem, že se i dostanu do hry a dostanu tolik šancí. Přece jen jsem po zranění a až v posledních týdnech jsem začal trénovat a tak nemám žádnou herní praxi. A tak jsem rád hlavně za vítězství a také za to, že se mi dařilo.“

Michal Brůna, trenér HCB Karviná:
„Chcete stručné hodnocení? Zápas gólmanů… Ale vážně Mohamed měl jen v prvním poločase tolik zákroků, kolik by normálně stačilo na dobrý výkon brankáře za celý zápas. Měl jsem tři time-outy a vlastně jsem neměl hráčům co říct – jen střílejte přesně a tak. My ty šance měli, hráli jsme dobře, ale vyhořeli jsme při střelbě. Naštěstí Petr Mokroš v naší brance perfektně sekundoval brankářům Kopřivnice a tak nás držel ve hře. Chtěl bych ještě pochválit Mirka Halamu, který je po těžkém zranění kolene, dnes musel nastoupit kvůli zranění Harabiše a zvládl to.“

Fotogalerie