st 14.2.2024 | Redakce

Karviná porazila Hranice, soupeře zlomila po přestávce

Ještě v sobotu hráli karvinští házenkáři Evropský pohár v Bukurešti, v úterý už se ale v extraligové předehrávce představili zase doma. Před svými fanoušky přivítali Hranice, které svou kůži nedaly lacino.

Při pohledu na tabulku byla Karviná jasným favoritem. Baník je v tabulce druhý, zato Cement má na kontě jen šest bodů a okupuje jedenáctou příčku.

Úvod utkání tomu ale nenapovídal. Hranice se ujaly vedení a v osmé minutě vedly už 3:1. Pak se ovšem postupně prosadili Prašivka, Živanov, Růža a Nantl a bylo to 5:3 pro Karvinou!

Hosté se však drželi a v první půli nedovolili karvinským házenkářům odskočit na větší gólový rozdíl. Baník vedl maximálně o dvě branky a do kabin šel s hubeným náskokem – 9:8.

Karvinští o svém triumfu rozhodli po změně stran. Dvakrát se trefili Prašivka a Živanov, jednu branku přidal Ptáčník a Baník na konci 38. minuty vedl o pět gólů. Následně sice snížil hostující Klus, pak ale následovala série čtyř karvinských branek v řadě. Svěřenci trenéra Michala Brůny vedli patnáct minut před koncem 18:10 a prakticky tak bylo rozhodnuto.

V závěru se několikrát prosadil Solák a Baník svůj náskok navýšil až na rozdíl deseti gólů. Necelých dvacet vteřin před koncem se Solák trefil ještě jednou a uzavřel skóre na konečném výsledku 26:16.

Baník tak potvrdil roli favorita a vítězně se naladil na sobotní odvetu osmifinále Evropského poháru s Bukureští. V Rumunsku Karviná prohrála o gól a zůstává tak ve hře o postup mezi nejlepší osmičku.