út 5.11.2002 | Libor Kulig

Karviná porazila Sečovce

Předehrávka 16.kola HIL potvrdila vedení Karviné v HIL.

Rozhodnutí o tom, že se toto utkání 16.kola HIL bude předehrávat v neděli 3.11.2002 padlo pouze týden před vlastním utkáním, kdy o tom rozhodl soutěžní úsek HIL. Karviná tak nastoupila ke svému poslednímu utkání v HIL v tomto kalendářním roce a další utkání HIL sehraje až 22.1.2003 v Bratislavě. Důvodem byl zájem Karviné mít v době utkání Ligy mistrů vždy týden na přípravu k dalšímu utkání této soutěže a to se nakonec s podporou soutěžního úseku HIL podařilo.

Utkání se hrálo netradičně od 16.00 hodin. Důvodem byl požadavek Sečovců, tak aby mohli přijet přímo k utkání a nemuseli zvyšovat náklady pro svůj klub za nocleh v případě, že bychom chtěli začít utkání v našem tradičním čase v 10.30 hodin. Karviná ráda tomuto požadavku vyhověla vzhledem k výše zmiňovaným důvodům odehrát tuto předehrávku před Ligou mistrů. Začátek utkání byl až do 20.-té minuty prvního poločasu vyrovnaný. Teprve v jeho závěru si Karviná vytvořila malý pětibrankový náskok a vedla tak v poločase 12:7.

Ve druhém poločase však již nastoupil Baník zcela koncentrován na hru s tím, že toto utkání mělo být kvalitní přípravou na první utkání ve skupině Ligy mistrů s Ljubljanou v neděli 10.11.2002 od 10.30 hodin. I proto měl druhý poločas zcela jiný průběh a Baník stále zvyšovat tempo a brankový náskok pozvolna narůstal. V 18.-té minutě druhého poločasu vedla Karviná poprvé desetibrankovým rozdílem a její herní aktivita stále stoupala. Sečovce již nebyly schopné držet s domácími krok a utkání nakonec skončilo přesvědčivou výhrou domácích na soupeřem z východního Slovenska v poměru 30:18.