ne 4.2.2024 | Redakce

Karviná přišla o domácí neporazitelnost, v souboji o první místo prohrála s Plzní

Sobotní extraligový šlágr k sobě svedl dva nejlepší týmy tabulky a tradiční rivaly - Karvinou s Plzní. Západočeši byli úspěšnější a po výhře 28:26 mají na Baník náskok tří bodů.

Úvod utkání byl vyrovnaný. Skóre otevřel domácí Harabiš, na jehož trefu zareagoval plzeňský Douda. V deváté minutě hosté vedli 3:2, pak se ovšem postupně prosadili Fulnek, Široký, Užek a Solák a Karviná vedla o tři góly.

Domácí v těchto chvílích držel gólman Galia, Plzeň ale postupně na karvinskou obranu dokázala najít recept a na konci dvacáté minuty po trefě Bláhy už zase vedli hosté.

Talentu lépe vyšla i koncovka první půle, během které se hráči Karviné prosadili pouze třikrát. Za stavu 12:10 pro Plzeň neproměnil Douda sedmičku, patnáct sekund před koncem poločasu ale skóroval Šafránek a hosté šli do kabin s náskokem tří branek.

Na úvodní gól druhé půle se čekalo déle než čtyři minuty. Postaral se o něj hostující Škvařil, po jehož trefě to bylo už 14:10. Chvíli na to dostal červenou kartu plzeňský Bláha, na obrazu hry se ale moc nezměnilo.

V karvinské brance se protočili taky Mokroš s Košťálkem, více se ale na druhé straně dařilo Herajtovi, který vytáhl několik skvělých zákroků. Přesto se Karviná vrátila do hry a po rychlých trefách Nantla se Širokým bylo skóre necelých devět minut před koncem znovu vyrovnané.

Stav 22:22 ale dlouho nevydržel. Za Plzeň se dvakrát trefil Ćurčić, jednou Douda a Talent znovu vedl o tři branky. Domácí nesložili zbraně, Plzeň už si ale koncovku pohlídala a zvítězila 28:26.

Karviná tak poprvé v této sezoně na domácí palubovce padla a v tabulce zůstává na 29 bodech. První Plzeň jich má 32.