ne 15.10.2023 | Redakce

Karviná rozhodla v koncovce, do Rakouska poveze náskok šesti branek

Vstup do letošního ročníku Evropského poháru házenkáři Karviné zvládli. Doma porazili po boji rakouský celek Fivers Margareten 32:26.

Baník věděl, že ho čeká těžká překážka. A to se také potvrdilo. Rakušané hráli od začátku aktivně v útoku i obraně a domácím dlouho pořádně zatápěli.

O úvodní branku utkání se postarali hosté, za Karvinou se jako první prosadil Patzel. Do vedení se Baník dostal poprvé v šesté minutě zásluhou Soláka a od té doby už neprohrával. Vídeňský tým se ovšem držel celou dobu na dostřel. „Dělali jsme strašně moc technických chyb, zahazovali jsme šance," uvedl trenér Karviné Michal Brůna. Pět minut před koncem první půle domácí vedli o gól. Nakonec šli do kabin s náskokem tří branek, o což se závěrečnou trefou přes celé hřiště postaral Ptáčník.

Po změně stran se trefil Skalický, který dával na 17:13, soupeř se však dokázal vrátit na dostřel jediné branky. Karviná se navíc trápila v koncovce, několik pokusů skončilo i na brankové konstrukci. „Soupeř ve druhé půli nasadil mladého brankáře, který na deset minut zavřel bránu. I nám pomohl mladý Vojtěch Košťálek, který po změně stran nahradil Mokroše. Měl několik důležitých zákroků, čímž nám pomohl, abychom si vytvořili větší rozdíl," řekl Brůna.

Utkání se rozhodovalo v koncovce. Ještě necelých patnáct minut před koncem to bylo 24:23, pak se ovšem prosadili Prašivka, Harabiš a Užek a Baník rázem vedl o čtyři góly.

Karviná prolomila střelecké trápení, závěr utkání už si pohlídala a do odvety si veze náskok šesti branek. „Na tu bídu, co jsme v útoku hráli, nakonec do odvety vezeme slušný výsledek," oddechl si Brůna. Odveta se hraje příští sobotu v Rakousku. „Určitě to nebude snadné, ale máme zkušené borce. Nesmíme je pustit do trháku, pak věřím, že to v Rakousku zvládneme," uzavřel Brůna.

Děkujeme všem partnerům a především Moravskoslezskému kraji za podporu HCB Karviná v evropských pohárech!