st 22.11.2023 | Redakce

Karviná se ve Strakonicích nadřela, o výhře rozhodla v koncovce

Karviná v úterý vyrazila na cestu do dalekých Strakonic. Domácí jsou sice v tabulce poslední, Baníku ale dlouho zatápěli. Naši hráči nakonec zvládli koncovku a zvítězili 29:25.

Strakonice letos nezískaly ještě ani bod. Karviná byla velkým favoritem a v šesté minutě vedla už 6:1. V úvodu utkání se dařilo především Harabišovi, který se během pár minut trefil třikrát. Pak si vzal ale domácí kouč Michal Zbíral oddechový čas a za čtyři minuty to bylo jen o gól.

Baník následně, i díky dvěma trefám France, znovu odskočil na rozdíl čtyř branek, Strakonice se ale opět dotáhly a deset minut před koncem prvního poločasu vyrovnaly. Do kabin šli hosté s jednogólovým náskokem.

Jeli jsme sem s tím, že budeme zkoušet hráče z lavičky. Nečekal jsem nic snadného, Strakonice nás na svém hřišti potrápily i v minulé sezoně," uvedl karvinský trenér Michal Brůna.

Po změně stran se Strakonice dostaly dokonce do vedení. „Od začátku jsme hráli ve stejné sestavě, ve druhé půli jsem ale nechal rozcvičit hráče ze základu," dodal Brůna.

V 38. minutě dostal karvinský Nantl červenou kartu a Strakonice následně navýšily skóre na 20:17. Baník ovšem nepanikařil a výsledek překlopil na svou stranu.

Ještě deset minut před koncem byl stav nerozhodný. Pak se ale třikrát v řadě prosadil Solák, jednu trefu přidal Patzel a Karviná vedla o čtyři branky. V závěru už si hosté svůj náskok pohlídali a na dalekou cestu domů si přibalili i dva body.

Strakoničtí odehráli dobrý zápas. Byli nebojácní, hráli jeden na jednoho, vůbec neměli respekt, že přijela Karviná. Doufám, že jim to vydrží, a urvou někde body," uzavřel trenér Brůna.