po 3.2.2003 | Libor Kulig

Karviná si lehce poradila s Duklou

Baník nastoupil k tomuto utkání bez dvou klíčových hráčů Faráře a Vaška, kteří ulehli s virózou, ale mladí hráči si uvědomili, že jsou to nyní právě oni na kterých bude Baník nyní stavět. Obranu výborně dirigoval Titkov a v útoku si vedl s přehledem mladý Mrózek. Brankově se předvedli Horák s Heinzem, kteří zatížili konto brankáře Štochla každý deseti brankami. Celé družstvo pak podalo výborný výkon s maximálním nasazením a koncentrací. Karviná zaslouženě vyhrála nad silnou Duklou a psychicky se zvela po dvou nepříjemných porážkách na Slovensku.

Trenér domácích házenkářů pan Nováček měl po pátečním tréninku hlavu plnou několika otazníků. To, že nenastoupí k nedělnímu utkání proti Dukle nemocný René Vašek to již věděl. K němu se ale s virózou přidal i kapitán týmu Roman Farář a tak si trenér nechal čas na uzavření sestavy až do nedělního rána. Špatné prognózy se ale naplnily a Roman Farář mu ráno oznámil, že ani on hrát ještě nemůže, že se necítí stoprocentně v pořádku. Dva pilíře zkušených hráčů musely tedy v tomto utkání odpočívat. Navíc, když trenér viděl, že Dukla přijela v té nejsilnější sestavě včetně Jíchy, který ještě neodcestoval do Arabských Emirátů, vypadalo to, že papírově má v tomto utkání náš soupeř hodně navrch. Taktika před utkáním byla jasná. Rychle zapomenout na dvě nevydařená utkání na Slovensku a karvinským fandům opět nabídnou tu líbivou házenou na kterou jsou zvyklí, s velkým počtem gólů, pěkných akcí a rychlých brejků.

Do páté minuty prvního poločasu se obě družstva vzájemně oťukávala. Pak však Karviná důslednou hrou v obraně a disciplinou v útoku dokázala odskočit Dukle na 7:2. Ani minutový time-out Dukle moc nepomohl a Karviná se rozjela ke svému skvělému výkonu. Horák spolu s Heinzem dávali jednu hezčí branku než druhou, ale ani ostatní hráči nezůstávali pozadu. Všichni dobře bránili a navíc se začal dařit i přechod do rychlého protiútoku. Mladý Mrózek s přehledem rozdělval míče a nebýt drobného zranění pět minut před koncem poločasu mohlo i poločasové vedení 17:8 vypadat pro Karvinou ještě líbivěji. Ani ten největší optimista by asi takový vývoj utkání nečekal. A diváci s netrpělivostí čekali na vývoj druhého poločasu.

Ten začala Dukla poněkud aktivněji a dokázala snížit až na rozdíl šesti branek 19:13. To však byl jejich poslední a neúspěšný pokus na zvrácení vývoje utkání. Karviná opět zapla na plné obrátky a v patnácté minutě druhého poločasu již vedla rozdílem dvanácti branek 26:14. Hala bouřila a i skvělá atmosféra hnala domácí házenkáře do rychlých protiútoků. Utkání se dohrávalo ve značné euforii domácích a v o to větším útlumu hostí. Závěr zápasu byl plně v rukou Baníku a tři minuty před koncem zápasu to již bylo 33:19. Vynikající atmosféru dotvořili diváci, kteří poslední tři minuty aplaudovali vestoje a pokřikem "Hoši děkujem" dávali najevo svou radost z jejich výkonu. Vůbec ani nevadilo, že jsme tyto poslední minuty prohráli 0:4 a Dukla tak ještě korigovala výsledek. Vyhrát s tak mladým týmem jakým je teď karvinský Baník nad tak zkušeným týmem, jakým je dnes Dukla, je velkou psychickou vzpruhou a doufejme, že karvinksým hráčům tahle výhra pomůže v dalších utkáních.

Už ve středu 5. února totiž přijede do Karviné dosavadní vedoucí celek Interligy Frýdek-Místek a od 17.30 hodin se hraje dohrávané utkání 13.kola HIL, které bylo odloženo z důvodu účasti karviné v Lize mistrů.

Nováček (Karviná): Dnes jsme se plně poučili z předchozích třech utkání, kdy jsme byli hlavně v útočné fázi hodně zakřiknuti. Výborná obrana spolu s rychlým protiútokem už v prvním poločase dala základ výbornému výsledku na konci utkání. Jsem rád, že si mladí hráči uvědomili, že už jejich čas přišel a hlavně aby jim to co nejdéle vydrželo. Soutěž je ještě dlouhá a budeme chtít dále zlepšovat naši úspěšnost a nebudeme ani zapomínat na dobrou fyzickou připravenost.

Haber (Dukla): Asi jsme si byli předem jisti ziskem dvou bodů z dnešního utkání pod dojmem posledních ne příliš kvalitních výkonu Karviné. Příjemně mne překvapili mladíci v domácích dresech, naopak mí svěřenci se nedokázali dostat do zápasu a nepomohlo ani mohutné hecování v poločase utkání. karviná zasouženě vyhrála, gratuluji trenéru i hráčům a ukázala, že i letos ještě bude silná.