po 3.3.2003 | Libor Kulig

Karviná si poradila s Allriskem

Karvinský Baník zvítězil ve 25.kole HIL nad těžkým soupeřem z Prahy a pojistil si tak v západní skupině druhou příčku. Allrisk přijel do Karviné s chutí získat body pro boj o co nejlepší umístění před play-off, ale domácí hráli naplno a body zaslouženě zůstaly v Karviné.

Karviná nastoupila k utkání po čtrnácti dnech,protože své poslední utkání HIL odehrála s Košicemi 16.února. Přestávku zaviněnou chřipkovou epidemií soupeřů a volným losem vzhledem k vylosování HIL využili karvinští házenkáři k získání fyzické kondice a intenzivně deset dní na ni pracovali.

To se také projevilo v začátku utkání, kdy Allrisk až do poloviny poločasu držel s domácími krok a Baník si vypracoval pouze jednobrankové vedení 6:5. Závěr poločasu však domácí házenkáři přidali na důrazu a dokázali rychlými brankami zvýšit své vedení a v poločase svítilo na světelné tabuli skóre 14:11 pro domácí.

Ve druhém poločase se ke skvělému výkonu rozchytal brankář domácích Martin Galia a hlavně on byl strůjcem toho, že Karviná odskočila Allrisku na pětibrankové vedení, které si po celý druhý poločas s přehledem hlídala. Martin měl za druhý poločas celkem třináct úspěšných zákroků a dostal pouze osm branek. Jeho úspěšnost byla 62 %. Dokázal i založit několik rychlých protiútoků, ze kterých jeho spoluhráči dávali "laciné" branky a udržovali tak poklidný náskok před těžkým soupeřem mezi které Allrisk jistě patří.

Karviná tak získala další dílčí, ale důležité vítězství a vzhledem k odloženému zápasu F.Místek-Dukla tak stáhla vedení F.Místku pouze na dva body.

Další utkání hrají karvinští házenkáři již tuto středu 5. března v 17.30 hodin právě ve Frýdku-Místku, kde již dokázali několikrát překvapit a to i se sestavou plnou mladých hráčů ještě v dorosteneckém věku.

Nováček (Karviná): Pilně jsme pracovali deset dní na fyzičce, protože v době před play-off budu mít celou řadu hráčů na reprezentačních srazech a tak jsme nyní využili vzniklé pauzy na doplnění kondice. I proto byl začátek utkání trochu kostrbatý ale postupně se hráči dostali do tempa a jsem rád, že jsme toto důležité utkání zvládli.

Pauza (Alrisk): Dnešní utkání bylo podobné tomu, které jsme zde sehráli před měsícem. I dnes jsme stejně jako před měsícem chtěli uspět, ale ani dnes se to nepodařilo. Stále bojujeme o co nejvýhodnější pozici před play-off a pokud chceme pomýšlet na úmístění do první trojky, musíme přivézt body odněkud zvenku. Bude to ale hodně těžké.