pá 11.10.2002 |

Karviná v předehrávce uspěla

Nové Zámky si přijely pro patnáctibrankovou porážku v předehrávce 8.kola HIL.

V předehrávce 8.kola HIL Karviná přivítala na své palubovce soupeře, který ji již v HIL v domácím prostředí porazil, házenkáře Nových Zámků. Utkání bylo generálkou na sobotní odvetu Ligy mistrů v Považské Bystrici a nutno říct, že to byla generálka kvalitní.

První poločas se totiž Karviné moc nevedlo a Nové Zámky dokázaly držet s domácími házenkáři krok. Brankový rozdíl byl takový, že nedával Karviné jistotu jednoznačného vítězství. I proto trenér Hargaš zkoušel různé herní vyrianty už v prvním poločase. Ten nakonec skončil vedením Karviné 16:13. Ani diváci nebyli s předváděnou hrou domácích spokojeni a čekali jak Karviná zvládne poločas druhý.

A ten již byl úplně o něčem jiném. Trenéru Hargašovi se podařilo najít optimální herní vyriantu v obranné i útočné formaci Karviné a prvních patnáct minut druhého poločasu Baník vyhrál 10:3 a jednoznačně tak ovládl hru i vývoj celého utkání. Začalo se dařit spojkám K.Heinzovi a Brůnovi, kteří spolu s Radčenkem přiváděli obranu Nových Zámků do úzkých. V obraně herní styl ohromně oživil Laclavik, který nabourával útok Nových Zámků a z vynucených technických chyb hostí vyráželi domácí do rychlých protiútoků, které jsou ohromnou zbraní Karviné.

Karviná nakonec vyhrála druhý poločas o dvanáct branek a celé utkání pak 38:23. Před odvetou 2.kola Ligy mistrů v sobotu 12.10.2002 od 18.00 hodin v Považské Bystrici předvedla Karviná ve druhím poločase takovou hru, na jakou jsou diváci zvyklí a s takovým herním nasazením může pomýšlet na kvalitní výkon i v Považské Bystrici.

Hargaš (Karviná): První poločas byl zkouškou dvou herních variant s dvěmi sestavami hráčů. Ale teprve ta třetí ve druhém poločase se ukázala jako ta správná a momentálně vyhovující na herní styl Nových Zámků. Podobný styl hraje i Považská Bystrica a tak věřím, že s podobným výkonem uspějeme i v sobotu v Považské Bystrici.

Hatalčík (N.Zámky): Soupeř nám povolil jen první poločas pomýšlet na podobný úspěch jaký jsme již jednou v Karviné předvedli a odvezli si tehdy dva body za vítězství. Ve druhém poločase se ukázala Karviná v tom světle v jakém, ji známe a gratuluji ji k výraznému dnešnímu vítězství.