čt 6.3.2003 | Libor Kulig

Karviná ve Frýdku bojovala, ale nevyhrála.

V dohrávce 23.kola Interligy se hrálo velice pohledné a dramatické utkání ve kterém se měli karvinští v případě jejich vítězství možnost dotáhnou na dosud vedoucí F.Místek.

V dohrávce 23.kola HIL se utkala momentálně dvě nejlepší družstva Interligy. F.Místek měl před tímto utkáním dvoubodový náskok na Karvinou a tak v případě vítězství Baníku by se Karviná dotáhla bodově na dosud vedoucí F.Místek. Házenkáři Radagastu nehráli z důvodu chřipkové epidemie už více jak čtrnáct dní a také karvinští se po nemoci desíti hráčů teprve pomalu dostávají do herní pohody.

Začátek utkání patřil domácím, kdy se rychle za deset minut první půle ujali vedení 6:2. Karviná se těžko prosazovala přes tvrdou a agresivní obranu domácích a útok F.Místku byl podstatně pestřejší zásluhou spojek Kováře, Vala a hlavně pak Berky. Karviná se rozjížděla poněkud pomaleji, ale brzy pochopila, že musí nejen v obraně, ale hlavně pak v útoku přidat na důrazu. Brzy se to projevilo i na skóre a Karviná dokázala s domácími srovnat nejen krok, ale i skóre a dokonce strhla vedení na svou stranu a v 24.-té minutě prvního poločasu vedla 10:9. Domácí však opět zabrali naplno a tak poločasové vedení F.Místku 13:12 dávalo tušit, že to bude až do posledních minut jistě zajímavé a hlavně pak dramatické utkání.

Trenér Baníku Nováček o poločase v šatně burcoval své hráče, aby byli stále pozorní, vážili si šance a s jistotou je proměňovali a hlavně pak, aby si domácí nenechali utéct do vícebrankového vedení.

Začátek druhého poločasu však karvinští zcela nezvládli, vůbec se jim nedařilo plnit taktické pokyny, které jim trenér dal před druhým poločasem v šatně. Měli jsme dvakrát po sobě výhodu přesilové hry a i přes to jsme prvních sedmi minut prohráli 0:5 a F.Místek tak šel do vedení 18:12. Trenér Nováček si byl nucen již v osmé minutě vzít time-out a uklidnit tak své hráče a hlavně pak jim opět zdůraznit taktické pokyny do dalšího průběhu zápasu. Baník je začal rychle plnit a tak se skóre pomalu začínalo srovnávat. Na hráčích F.Místku bylo vidět, že nejsou ještě zcela zdravotně v pořádku a rychle jim začaly ubývat síly. Baník toho dokonale využil a v posledních pěti minutách snížil až na rozdíl dvou branek 24:26. Poslední dvě minuty si však domácí hrábli hodně hluboko do zásob svých sil a dvoubrankové vedení již uhájili. Zaslouženě tak vyhráli 26:24 a upevnili si tak vedoucí pozici v Intelize.

Bylo to velice hezké, pohledné a dramatické utkání a všichni aktéři ukázali, že v současné Interlize patří ke špičce. Na tom se shodli po utkání nejen trenéři a hráči, ale havně pak diváci, kerým se musel jistě tento zápas velice líbit.

Karviná tímto utkáním začala čtyřzápasovou sérii venku u svých soupeřů a dalším jejim utkáním bude již tuto sobotu 8. března od 14.00 hodin zápas v Praze s Duklou Praha.

Trtík (F.Místek): Určitě to dnes bylo velice pohledné a dramatické utkání. Divák si jistě přišel na své. Mým hráčům je třeba poděkovat za předvedený výkon, protože nejsou jestě zcela zdravotně v pořádku. Nelíbilo se mi posledních pět minut utkání, kdy nám viditelně docházely síly. Jinak jsem s vítězstvím spokojen.

Nováček (Karviná): Škoda že nám utekly začátky obou poločasů. Hlavně pak nás může mrzet ten druhý, kdy jsme prvních osm minut nedokázali dát branku. V závěru jsme mohutně dotahovali, ale už jsme měli málo času na získání aspoň bodu.