st 3.4.2002 | Libor Kulig

Karviná vede v semifinále se Zubřím 1:0

V prvním semifinálovém utkání Karviná dokonale využila domácí prostředí a po výborném durhém poločase přesvědčivě porazila svého tradičního semifinálového soupeře a ujala se vedení v sérii 1:0. Další utkání se hraje v Karviné ve středu 3.4.2002 v 17.00 hodin.

V prvním semifinálovém utkání západní skupiny se již třetí rok po sobě potkává Karviná se Zubřím. Soupeři se natolik dobře znají, že jakékoliv nové taktické varianty žádná z obou stran neténuje a soustředí se jen na doladění těch, které každé jednotlivé družstvo preferuje. Karviná aktivní obranu a přechod do rychlého protiútoku a Zubří pak buldočí nasazení zuberskému hráči po dlouhá léta vlastní.

Tak se i začalo toto první semifinálové utkání vyvíjet. Karviná se tradičně pomaleji rozjížděla a Zubří ve 4.minutě vedlo 3:1. Za dalších pět minut ale Karviná otočila skóre ve svůj prospěch na 5:3 a trpělivou hrou pomalu zvyšovala svůj náskok na poločasových 16:13. Zubří v prvním poločase drželo s domácími krok a diváci s napětím očekávali jakou taktickou variantu zvolí do druhého poločasu trenér Hargaš. Ten udělal to co se očekávalo. Nevýrazného a pomalého Drobka v útoku nahradil Brůna, na křídle se objevil Tomáš Heinz, na pravé spojce tvrdě pracoval jeho bratr Kamil a v pivotu se stále více prosazoval univerzál Farář. Za prvních deset minut druhé půle Karviná vstřelila sedm nádherných branek a Zubří ani jednu a o utkání bylo rozhodnuto. Karviná dále zvyšovala svůj náskok a s ohromnou chutí sázela Zubří jednu branku za druhou. Hru perfektně dirigoval Radčennko a když už byl náskok dostatečný, trenér Hargaš jej nechal odpočinout a na střední spojce si zahrál i Brůna. Karviná si uvědomila i to, že se zítra hraje další utkání a trochu v závěru šetřila síly. Nesmíme opomenout vynikající výkon, ve druhé půli chytajícího Slabého, který měl 18 zásahů a za svá záda pustil jen 8 branek. Opět se potvrdilo, že Karviná má vynikající dvojici brankářů (Galia,Slabý), která zcela zastínila taktéž výborné zuberské brankáře Struhalu a Fabiána.

Karviná vede v sérii 1:0 a další utkání se hraje v Karviné ve středu 3.4.2002 opět od 17.00 hodin.

Hargaš (Karviná): V prvním poločase se trochu projevilo to, že jsme i o velikonocích podřídili naší přípravu fyzickému tréniku a proto jsme se trochu pomaleji rozjížděli. Ve druhém poločase se již na naší hře projevily ty prvky, které preferujeme a mám z dnešního výsledku dobrý pocit. Škoda, že se zranil Vašek a tak je docela možné, že se v zítřejším utkání objeví v sestavě opět některý z nadějných dorostenců. Ostatně to jsem již dopředu avizoval, že i v utkáních play-off dostanou někteří šanci.

Mika (Zubří): Opět se na našem družstvu projevila ztráta sebevědomí, čehož domácí dokonale využili. Uvidím co se mi podaří vymyslet do zítřejšího utkání, ale veřím, že uhrajeme takový výsledek, který bude pozvánkou na třetí sobotní utkání u nás v Zubří.