čt 4.4.2002 | Libor Kulig

Karviná vede v semifinále se Zubřím už 2:0

Karviná i ve druhém utkání semifinále doma porazila Zubří a vede v sérii 2:0. Třetí utkání se hraje v sobotu 6.4.2002 od 19.30 hodin v Zubří. Včerejší zápas byl v mnoha herních faktorech podobný tomu úternímu a Karviná opět ukázala, že to s postupem do finále a obhajobou titulu myslí vážně.

Karviná nastoupila do druhého semifinálového utkání s několika změnami v sestavě. Trenér Hargaš musel nechat odpočívat zraněného Vaška (natažený sval) a ještě ne zcela doléčeného Brůnu. Proto se v sestavě objevil Horák a na křídle levoruký Toms. Poslední změnou bylo nasazení mladého Vápeníka za nepříliš v minulém zápase výrazného Konečného. Dalo by se říct, že Karviná trochu oproti úternímu zápasu oslabila na úderné síle, ale nebylo tomu tak. Utkání mělo velice podobný průběh jako to první s tím rozdílem, že Zubří ani jednou v utkání nevedlo, ale dokázalo s Karvinou držet krok až do stavu 11:11 ve 22.minutě první půle. Vedení Karviné v poločase 16:13 bylo taktéž shodné s úterním utkáním. Ve druhém poločase si Karviná, podobně jako o den dříve, velice rychle vytvořila dostatečný náskok a s přehledem kontrolovala vývoj zápasu. Střelecky se prosadil Luděk Drobek autor deseti branek a k němu s přidal na křídle Tomáš Heinz, který dal s osmi pokusů sedm pěkných branek. Navíc v obou poločasech se velice dobře předvedla reprezentační dvojice brankářů Galia-Slabý. Každý chytal jeden poločas a oba měli shodný počet zásahů (14). Úžasně vyrovnaná dvojice. K nim se sice svým výkonem přiblížil i brankář hostí Struhala, ale ani jeho výkon neodvrátil druhou porážku Zubří v této semifinálové sérii.

Karviná si tak po této výhře zajistila vedení v sérii 2:0 a už tuto sobotu pokračuje semifinále dalším, v pořadí třetím, utkání v Zubří. Začíná se netradičně v 19.30 a Karviná jistě bude chtít tuto semifinálovou sérii ukončit co nejdříve a zajistit si tak dostatečně dlouhý čas před finálovými boji na kvalitní přípravu a regeneraci sil. Pokud by v sobotním utkání neuspěla, pak čtvrté utkání se hraje opět v Zubří v neděli 7.4.2002 od 17.00 hodin.

Hargaš (Karviná): I když jsem musel přistoupit k některým změnám v sestavě, dokázali jsme, že máme nejen silný základní kádr, ale i velice kvalitní lavičku. Velice příjemně mě dnes překvapil Drobek, který po včerejším mdlém výkonu předvedl parádní střelecký koncert. Když jsem si navíc před zápasem uvědomil, že naše tři nejlepší křídla (Laclavik, Vašek a Konečný) nemohou hrát, docela mě to vystrašilo a obával jsem se, že nám budou chybět góly z křídel. Musím pochválit uzdraveného Tomáše Heinze, který předvedl výborný výkon a ukazuje, že se dokáže na klíčové zápasy koncentrovat a je ve družstvu platným hráčem. I levoruký Toms ukázal, že když na sobě bude dál pracovat, má předpoklady k tomu, aby i on se stal hráčem základní sestavy i když má ještě co zlepšovat. Doufám, že v Zubří předvedeme kombinaci výkonu podobnou těmto dvěma utkáním v Karviné a budeme se snažit o co nejdelší tréninkovou přestávku před finále, proto bychom rádi tuto sérii ukončili již v sobotu.

Mika (Zubří): Dnešní utkání bylo velice podobné tomu včerejšímu a i náš výkon byl skoro shodný. Síla a taktika nám stačí v současnosti na to, abychom s Karvinou dokázali držet krok dvacet minut. Navíc prostě v současné chvíli toto družstvo nemá. Karviná je jasným favoritem celé soutěže a v našich hlavách je již to, zkusit úspěšně bojovat o třetí místo. Uvidíme nakolik se nám podaří motivovat v sobotním utkání naše hráče, ale předem zbraně neskládáme a věřím, že v sobotu v Zubří bude k vidění hezký zápas.