čt 18.4.2002 | Libor Kulig

Karviná vede ve finále 1:0

Karviná vstoupila do finálové série s ohromnou chutí a nasazením a o svém vítězství rozhodla již v prvním poločase, kdy si vytvořila dostatečný náskok a ve druhém poločase již mohla šetit síly na druhé utkání, které se hraje ve čtvrtek 18.4.2002 od 17.30 hodin opět v Karviné.

Dlouho očekávánaé finále tradičních soupeřů, kteří se v boji o titul mistr ČR potkávají již tři sezóny po sobě začalo na minutu přesně v 17.30 hodin. Začátek utkání byl co do karvinské mašiny tradiční, protože ta se rozjížděla jako dobře naladěný motor, ale postupně od jedničky po pětku. To bylo vidět i na skóre. F.Místek v páté minutě prvního poločasu sice vedl 4:2, ale pak se již karvinský motor zahřál a v něm hlavně neudržitelný Kamil Heinz a Karviná otočila skóre ve svůj prospěch na 11:5. Dalo by se říct, že utkání bylo rozhodnuto. První poločas se hrál v ohromném tempu a obě družstva předváděla vynikající házenou, která se hrála v rychlém tempu. Tempo nasadil Frýdek-Místek, Karviná se mu přizpůsobila a ještě ho zvýšila. Poločas skončil rozdílem jedenácti branek pro Karvinou 22:11. Ve druhém poločase se tempo trochu zvolnilo, ale i přesto se dál hrála pohledná házená. Obě družstva snad s mírným podvědomím myslela i na to, že se druhý den hraje další utkání. I přesto se dá ale o tomto utkání říct, že bylo velice pohledné a fanoušci,kterých se na utkání přišlo podívat 1200 odcházeli ke středeční večeři spokojeni.

Série pokračuje ve čtvrtek druhým utkáním opět v Karviné od 17.30 hodin. Kulisa při středečním zápase byla vynikající a věřím, že i ve čtvrtek nám naši fanoušci pomohou svými hlasivkami a dlaněmi, protože určitě se bude hrát trochu jiné utkání.

Hargaš (Karviná): Myslím si, že to bylo vynikající utkání v ohromném tempu, které vyprovokoval náš soupeř. My jsme tempo zachytili a ještě ho zvýšili. Ve druhém poločase jsem sice nedal takové pokyny, aby se hráči šetřili, ale finále bude ještě dlouhé a zítřejší zápas bude určitě jiný. Proto bych chtěl svým hráčům poděkovat za dnešní výkon a zároveň je v myšlenkách již směřovat k zítřejšímu utkání, které bude určitě jiné než to dnešní.

Trtík (F.Místek)> Sice jsme dobře začali, ale po prvním našem náporu jsme neudrželi vysoké tempo a nepřipravenou střelbou a kombinací jsme dovolili Karviné uplatnit její smrtící zbraň a sice rychlý protiútok. Zápas byl rozhodnut po prvním poločase. Ve druhém, jsme si řekli, že to nezabalíme a jsem rád, že i přes to, že Karviná trochu polevila, druhý poločas jsme vyhráli. Házená se ale hraje na poločasy dva a my jsme ten první zcela nazvládli.