po 31.3.2003 | Libor Kulig

Karviná veze body z Allrisku

Baník získal důležité dva body v Praze, kde v hale Na Děkance porazil houževnatý Allrisk a udělal výrazný krok k pojištění druhého místa před play-off. O tom se rozhodne v neděli 6.dubna kdy Karviná hostí Duklu Praha.

Karviná odjela k utkání do Prahy pouze se dvanácti hráči. Nedoléčená zranění Faráře a Bednaříka a navíc z důvodu utrženého zkříženého vazu do konce sezóny vyřazeného Mrózka neumožnili trenéru Nováčkovi postavit více hráčů. Z Itálie se již sice vrátil Kamil Heinz, ten ale může nasoupit až od 1.dubna. Ale ani těchto dvanáct hráčů nebylo zcela v pořádku, René Vašek si stěžoval na bolesti v rameni a tak se čekalo jak to všechno dopadne. Navíc Allrisk v letošních utkáních s Baníkem podává výborné výkony a v domácím prostředí lehce body nerozdává. Ani domácí však nebyli kompletní, chyběli jim zranění Trávníček a Kubec.

Začátek zápasu zvládli lépe domácí a v prvních dvaceti minutách měli mírnou převahu. Allrisk vedl ještě ve dvacáté minutě 8:6, ale Karviná čtyřmi rychlými góly otočila skóre a ujala se vedení 10:8. Závěr prvního poločasu vyzněl pro Karvinou lépe a jakoby předznamenal vývoj druhé půle. Karviná vedla v poločase 13:11.

O přestávce nabádal trenér Nováček hráče na spojkách aby se nebáli střílet z větší vzdálenosti. Dobře asi v šatně poslouchal Pavel Horák, protože ten se ve druhém poločase rozehrál ke skvělému výkonu. Hlavně zásluhou jeho branek vyhrála Karviná úvod druhého poločasu 7:0 a rozhodla o dalším vývoji celého utkání. Karviná dále zvyšovala své vedení, hráči si s chutí zastříleli a nutno říct, že měli dobrou mušku. Karviná zaslouženě vyhrála a veze z Prahy důležité dva body, protože prohra Dukly doma s Frýdkem-Místkem opět zvýšila její naději na udržení druhé příčky do play-off.

O té se s definitivní platností rozhodne příští neděli 6.dubna, kdy hrajeme televizní utkání s Duklou Praha.Začátek utkání je ve 14.30 hodin a zápas přenáší v přímém přenosu ČT 2.