po 10.2.2003 | Libor Kulig

Karviná veze body z venku

Baník poprvé v letošním roce s omlazeným týmem bodoval na palubovce svého soupeře a zaslouženě vyhrál v Zubří rozdílem třídy.

Karvinský Baník v utkání 21.kola HIL začal aktivněji a prvními dvěmi brankami Pavla Horáka se ujal vedení 2:0. Zubří vstřelilo svou první branku až ve čtvrté minutě. Domácí házenkáři se snažili být aktivnější a podařilo se jim jít do jednobrankového vedení 7:6. To svítila na nových svou světelných tabulích v Zubří dvacátá minuta. Pak však Karviná šňůrou pěti branek otočila skóre na svou stranu a vytvořila si čtyřbrankový náskok. Ten se sice ztenčil na poločasové vedení 13:11 pro Baník, ale trenér Nováček mohl být s vývojem zápasu docela spokojen.

Ve druhém poločase si karvnští házenkáři plně vzali slova trenéra Nováčka k srdci, kdy je o přestávce v šatně nabádal ještě k větší aktivitě a důslednosti v obraně a k nebojácnosti porosadit se rychlým protiútokem. Karviná třemi rychlými brankami odskočila Zubří na 17:12. Na hřišti se v polovině druhého poločasu objevili dva rychlé karvinské hroty Heinz a Laclavik, kteří zatížili konto zuberského brankáře deseti brankami po sobě. Karviná zaslouženě vyhrála v Zubří a veze tak poprvé v letošním roce s omlazeným týmem dva body ze soupeřovy palubovky.