po 11.3.2002 | Libor Kulig

Karviná veze důležité body z Allrisku

Karvinští házenkáři se opět dostávají do herní pohody a v prestižním utkání v Praze s místním Allriskem po výborném výkonu celého družstva zaslouženě vyhráli a nadále tak vedou HIL.

Karvinští házenkáři si byli velice dobře vědomi, že pokud chtějí udržet vedení v HIL, musí podat koncentrovaný a velice dobrý výkon proti, v poslední době velice amibicióznímu celku, který se netají tím, že chce v play-off překvapit. Cílem Allrisku je v dlouhodobé části soutěže uhájit třetí příčku a play-off je tak specifická část soutěže, že zde se může stát cokoliv. Proto Karviná začala v tomto utkání velice agresivně a i přes bouřlivou podporu domácích ze strany publika a nutno říct i místy přes nepřízeň rozhodčích, si v prvním poločase stále udržovala jedno až dvoubrankové vedení. Ve druhém poločase se na hostech příznivě projevila větší chuť po vítězství a i nasazení karvinských bylo takové, že se jejich vedení zvýšilo místy až na třígólový rozdíl, který však byli domácí schopni vždy zlikvidovat a stále měli naději uspět v tomto velice prestižním utkání. V 18-té minutě vedla Karviná opět jen rozdílem jediné branky 22:21, ale od 20-té minuty bylo pánem na hřišti jediné družstvo a tím byla Karviná. Posledních deset minut utkání jsme vyhráli 6:3 a nakonec zaslouženě v tomto utkání vyhráli. Karviná nadále vede HIL a další utkání hraje již tuto středu a sice 13.3.2002 od 17.30 hostí v karvinské hale házenkáře HSC Plzeň.

Havlík(Allrisk): Podali jsme nejlepší výkon od příchod hráčů, kteří nás posíli na závěrečná utkání dlouhodobé části a hlavně pak na boje v play-off, ale náš dnešní kvalitní výkon na výborně hrající Karvinou nestačil.

Hargaš(Karviná): Na našem družstvu je vidět, že se do něj vrací herní pohoda a psychická odolnost na kterou jsme byli zvyklí a hlavně z toho mám dobrý pocit. Příjemně mě překvapila dnešní bojovnost a nasazení celého družstva. Ještě nás čeká celá řada těžkých utkání, ale myslím si, že máme ještě dostatek času na to, aby družstvo bylo kvalitně připraveno na utkání v play-off.