po 21.10.2002 | Libor Kulig

Karviná veze dva body z Loun

V utkání 9.kola HIL Baník porazil Duklu Praha ve velice pohledném utkání.

Utkání Duly s Karvinou se tentokrát přesunulo z málo divácky atraktivní haly Sparty Praha na Letné do šedesát kilometrů od Prahy vzdálených Loun. Louny hrají 1.ligu házené a divácké zázemí bývá zde skvělé, proto se Dukla v letošní sezóně domluvila s místními funkcionáři, že některá atraktivní utkání odehraje ve zdejší pěkné hale. Nutno říct, že to byl nápad dobrý. Naemu sobotnímu utkání předcházelo utkání 1.ligy házené mužů Louny-Jičín a domácí zaslouženě vyhráli 27:15. Diváci se již těšili na mnohem zajímavější zápas Dukly s Karvinou které začalo v 17.00 hodin.

První branku zápasu vstřelil Michal Brůna, ale to bylo nadlouho ze strany Karviné vše. Dukla si,pěti brankymi po sobě v rozmezí čtyř minut, vytvořila malý brankový náskok. Karviná ale přidala na důrazu a za dalších pět minut už vedla 8:7. Od tohoto okamžiku se obě družstva přetahovala o vedení ale Karviná stále měla navrch o dvě i tři branky. Dukla dokázala vždy tento náskok stáhnout a tak poločasové skóre 17:17 bylo skutečným obrazem dění na hřišti.

Druhý poločas začal Baník lépe i zásluhou změny obrany. Aktivní bránění způsobilo, že Dukla ztratila pár míčů a Karviná šla opět do tříbrankového vedení. Dukla však nechtěla zklamat své fandy v Lounech a opět zabrala naplno a ve 42.minutě 2.poločasu opět vedla o jednu branku. V brance Karviné se objevil již třetí brankář a nutno říct, že Radek Krzyzecki několika zákroky po sobě podržel Karvinou a ta opět strhla vedení na svou stranu. Sedm minut před koncem utkání vedla 31:30. Dukla ale chtěla pro zisk obou bodů udělat v Lounech maximum a stále dotahovala mírné vedení Karviné. Závěr utkání byl velice dramatický. Tři minuty před koncem vedla Karviná 33:31. Dukla snížila brankou Jíchy na rozdíl jediné branky. Michal Brůna však chladnokrevně proskočil obranou a opět to bylo o dvě branky 34:32. V poslední minutě se za Duklu trefil z pivota Petr Hrubý a do konce utkání zbývalo 40 vteřin. Dukla po výhozu Karviné se snažila těsnou obranou jeden na jednoho získat míč. Trenér Hargaš se v tomto okamžiku rozhodl vzít minutový time out. Uklidnil hráče a stanovil taktiku na posledních třicet vteřin utkání. Ta dokonale vyšla a Tomáš Heinz z křídla vsítil 35-tou branku Karviné a pečetil tak důležité vítězství Baníku nad Duklou v Lounech.

Karviná si tak stále udržuje mírný odstup od vedoucího Frýdku-Místku. Další utkání hraje již tuto středu 23.10.2002 od 17.30 hodin v Karviné kdy se utká s házenkáři HC Zubří.

Haber (Dukla): Bylo to velice kvalitní utkání z obou stran, škoda že ne se šťastným koncem pro nás. Gratuluji Karviné s vítězství a přeji ji hodně úspěchů v Lize mistrů.

Hargaš (Karviná): Děkuji svým hráčům za předvedený výkon a za bojovnost a nasazení jsme si dnes opravdu vyhrát zasloužili i když to tady v Lounech bylo velice těžké. S takovou podporou publika zde vyhraje málokdo, o to víc si cením dnešního vítězství.