čt 1.2.2024 | Redakce

Karviná veze výhru z Prahy, Duklu porazila o osm branek

První zápas po reprezentační pauze a evropském šampionátu v Německu vyšel karvinskému týmu na jedničku. Baník veze všechny body z Prahy, kde porazil 29:21 Duklu.

Zápasy Dukly s Karvinou bývají v tomto ročníku vyrovnané, tentokrát to tak ale nebylo. „Kdyby mi před zápasem někdo řekl, že to bude o osm branek, tak bych mu nevěřil," prohlásil po utkání pro ČT Sport Dominik Solák.

Hráči Baníku vstoupili do televizního zápasu aktivně a po trefách Širokého a Patzela vedli 2:0. Dukla rychle zareagovala a na konci deváté minuty to bylo 5:4 pro domácí, zároveň to však bylo naposledy, co byli Pražané napřed. Skalický, Harabiš a Užek totiž opět rychle otočili skóre na hostující stranu.

Karviná si v průběhu prvního poločasu udržovala dvou až třígólový náskok, za hostující obranou navíc velmi dobře chytal Martin Galia. „My jsme naopak tolik nerozchytali Petržalu," potěšilo Soláka.

Do kabin se šlo za stavu 15:13 pro Karvinou. Hned po změně stran se prosadili Solák s Patzelem a Baník vedl o čtyři branky. Dukla pomalu začala ztrácet krok a nedostala se už blíž než na rozdíl tří gólů.

Zatímco Dukla dala ve druhém poločase jen osm branek, Karviná postupně navyšovala svůj náskok. „Dukla letos hraje dobrou házenou, hlavně doma. Věděli jsme, že to bude těžké utkání, jsem šťastný, že jsme to zvládli," dodal Solák.

Koncovku už si hosté zkušeně pohlídali. Poslední branku Baníku dával v 58. minutě Užek. Za domácí pak ještě odpověděl Tonar, ten už ale pouze upravil skóre na konečných 21:29 z pohledu Pražanů. První zápas po reprezentační pauze a evropském šampionátu v Německu vyšel karvinskému týmu na jedničku. Baník veze všechny body z Prahy, kde porazil 29:21 Duklu.