st 15.5.2002 | Libor Kulig

Karviná vyhrála první finále o titul HIL

V prvním finálovém utkání v Považské Bystrici vyhrála Karviná zaslouženě 36:26 a vykročila rázně k obhajobě titulu HIL.

V prvním finálovém utkání o vítěze HIL-ky se utkali mistři z Karviné a mistři z Považské Bystrice právě v Považské Bystrici. Domácí házenkáři se na toto prestižní utkání pečlivě připravovali a čemž svědčí i obrovský zájem v celém okolí o toto utkání a hala na Považí byla již několik dní předem vyprodána. I karvinští házenkáři po oslavách třetího titulu v řadě poctivě na toto utkání týden trénovali a nutno říct, že se do Považské Bystrice velice těšili.

Utkání přenášela v přímém přenosu STV 2 a navíc byla v hale instalována velkoplošná obrazovka. Na té byl přímo při utkání promítán zápas a diváci si tak mohli vychutnat jendotlivé branky nejen v reálu házenkářské haly, ale i při několikerém opakování na této velkoplošné obrazovce.

Utkání začalo státními hymnami obou zemí a po představení všech aktérů tohoto utkání se začalo bojovat o v pořadí druhý titul HIL. Začátek zápasu byl "poznávací". Za stavu 2:2 se Karviná "rozjela" k prvnímu náporu a třemi brankami v řadě vedla v šesté minutě prvního poločasu 5:2. Považská Bystrica prahla po skalpu českého mistra, ale v průběhu celého prvního poločasu bylo vidět, že Karviná má vyzrálejší družstvo a v poločase zaslouženě vedla 17:10. Ve druhém poločase se opět "rozstřílela" levá strana karvinského útoku Brůna-Tomáš Heinz a značně zrychlila hru a do branky Považské Bystrice "nasázela" za druhý poločas celkem čtrnáct branek. Houževnatě bojující domácí házenkáři tentokrát opět na Karvinou nestačili a Karviná nakonec vyhrála zaslouženě rozdílem deseti branek 36:26.

Utkání se hrálo ve skvělé atmosféře vyprodané haly a karvinské házenkáře přijelo podpořit více jak sto nejvěrnějších karvinských fanoušků.

Odveta se hraje v Karviné 15.5.2002 od 17.00 hodin. Je to poslední utkání Karviné v letošní sezóně v domácím prostředí.

Karviná hraje ještě semifinále Českého poháru 18.5.2002 v Brně a v případě vítězství bude hrát finále Českého poháru 19.5.2002 opět v Brně.