HCB Karviná
Zápasy
st 13.10.2021 | Redakce

Nadále postupujeme extraligou bez ztráty bodu

Hosté, kteří mají za sebou šňůru povedených utkání, když v tom posledním porazili na domácí palubovce Zubří, začali u nás velmi sebevědomě. Oba týmy hrály hned od prvního hvizdu velmi aktivně, hrála se rychlá dynamická házená.

Vedení se ujali hosté, ale vzápětí jsme srovnali a tento vyrovnaný průběh měla hra až do koncovky poločasu. Ta vyšla lépe našim hráčům, kteří se před poločasovým hvizdem ujali vedení 16:12. To ještě dokázal Dodica těsně před sirénou korigovat, a tak byl v poločase stav 16:13 pro domácí. Po celou dobu výborně fungovaly pohyblivé obrany a za nimi podívali spolehlivé výkony jak Schams v brance hostů, tak Nemo Marjanovič v naší.

Malý náskok jsme si pak udržovali i nadále, ale hosté byli pořád na dostřel. Stále byla k vidění pohledná, rychlá házená, která se musela fanouškům líbit. Hosté mírně dotahovali a v 39. minutě se dokonce dostali, zásluhou Melichara, na rozdíl pouhé jediné branky. Trenér Brůna zareagoval oddechovým časem a ten se ukázal jako velmi úspěšný. Ze stavu 20:19 jsme během šesti minut odskočili na 26:19 a v podstatě tak utkání rozhodli. Obě strany později sáhly ke hře 7 – 6, ale i v tom jsme byli o poznání úspěšnější. Náskok narůstal a došli jsme si zaslouženě pro dva body.

Statistiky hráčů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Statistiky brankářů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Ohlasy k utkání

Michal Brůna, trenér HCB Karviná: „Nové Veselí přijelo sebevědomě, mají za sebou povedené zápasy. Ani tento dnešní nebyl jednoduchý. I když jsme věřili, že vývoj utkání zlomíme, tak se to povedlo až někdy v druhé půlce druhého poločasu. Asi by se to podařilo dřív, ale Peťa Mokroš si dnes vybral smůlu, když dostal snad čtyři kuriózní góly – po blocích, od tyčky do hlavy a pak do branky a podobně. Ale to k házené patří. Jinak musím kluky pochválit. Měli jsme v poslední době hodně nachlazených, museli jsme zrušit tři tréninky a například Venca Franc ještě pořád není úplně OK, ale nastoupil a aspoň na chvíli pomohl klukům v obraně.“

Peter Kostka, trenér TJ Sokol Nové Veselí: „Nechci si určitě vytvářet nějaké alibi, ale výsledek vůbec neodpovídá tomu, jaký měl zápas průběh. Do 40. minuty bylo utkání v podstatě vyrovnané. Karviná si v té 40. minutě vzala time-out, ale to nebylo to klíčové. Klíčové bylo to, že zhruba 18. minut do konce jsme hráli přesilovku a tu jsme prohráli 2:0 a to nás poznamenalo a domácí naopak nastartovalo. Když to bylo o pět - šest gólů, měl jsem volbu, jestli hru zpomalovat a prohráli bychom třeba o pět, nebo hrát dál rychle a jít do rizika. Zkoušeli jsme 7:6, hráli jsme pořád rychle, rychlé útoky, prostě hru co nás zdobí. Ale nicméně pokud bychom chtěli v Karviné uspět, museli bychom podávat 100% výkon celý zápas a ne jen nějakých 40 minut. Takže domácí zaslouženě vyhráli.“

Slávek Mlotek, střední spojka HCB Karviná: „V poslední době se na hřišti fakt cítím dobře. Jsem rád, že můžu týmu pomoct a je taky super, že nás je dost na vystřídání. V tomto směru to je letos super. Dnešní zápas se rozhodoval v druhém poločasu, asi ve chvílích, kdy jsme začali hrát 7 – 6 a Veselí taky. My z toho ale dali asi dvě nebo tři branky do prázdné, proměňovali jsme i v útoku a soupeř ne. Tam jsme utekli asi na osm devět branek a bylo rozhodnuto."

Fotogalerie