HCB Karviná
Zápasy
čt 20.5.2021 | Redakce

Nezvládnutý závěr nás stál druhé utkání série s domácí Plzní.

Zápasové menu

V Plzni se odehrálo opět drama jako hrom. Nic pro slabé nervy. Když na začátku poslední minuty vymetl karvinský Patzel svým čtrnáctým gólem v zápase šibenici domácí branky, bylo to 25:27 a zdálo se, že má Baník nakročeno ke druhému bodu. Jenže Plzeňáci se nevzdali a Nejdl krátce po rozehrávce snížil.

Do konce zápasu bylo 21 vteřin, když si hostující kouč Michal Brůna bral time out, Karviná měla míč. Jenže Herajt pak vychytal Plačka a na branku hostů se řítil Škvařil, kterého Mlotek fauloval a byla z toho ještě jedna sedmička. Douda udržel nervy na uzdě, prostřelil Marjanoviče a vynutil si rozhodující rozstřel.

A drze šel hned na první sedmičku a znovu uspěl, stejně jako spoluhráči Tonar a Vinkelhöfer. Zato plzeňští brankáři se předvedli, Herajt vychytal Gromyka a Šmíd pro změnu Skalického. Rozhodnout mohl Škvařil, ale Marjanovič jeho pokus vykopl. Drama pokračovalo, protože dali i Patzel se Solákem. A tak měl vše v rukou Stehlík, střelou o zem proměnil a srovnal tak stav finálové série.

Ta se v neděli opět stěhuje do Karviné, kde se hraje v netradičním čase už od 9.15 hodin.

Ve středu patřil domácímu Talentu jen úvod zápasu, kdy si udržoval jedno až dvoubrankové vedení. Ale od chvíle, kdy Tonar nedal za stavu 9:9 sedmičku měli navrch hosté, kteří odskočili až na čtyři góly – 11:15, v závěru první půle Stehlík snížil na 12:15.

Ani ve druhé půli dlouho nic nenapovídalo tomu, že by měl přijít zvrat. Ještě ve 45. minutě byla Karviná o čtyři góly vpředu – 18:22. Teprve pak začal Talent ukrajovat z náskoku, osm minut před koncem se poprvé přiblížil na rozdíl jediného gólu – 22:23. Ale vyrovnat se mu podařilo až ve zmíněné poslední minutě.

Vojtěch Patzel v zápase nastřílel patnáct branek, spokojený ale přirozeně nebyl. „Že jsem dal tolik branek, je sice super, ale když jsme prohráli, tak je to k ničemu. Jsem zklamaný. Padesát vteřin před koncem jsme vedli o dvě branky, a nakonec prohrajeme na sedmičky, co k tomu říct… Ale asi ani jeden z týmů nemohl počítat, že to skončí 3:0 na zápasy. Bude to boj až do konce. My jdeme do dalšího zápasu doma s tím, že ho vyhrajeme,“ slibuje produktivní kanonýr.

„Já tyhle nerváky úplně nemám rád, na to si nikdy nezvyknu. Ale ke sportu to patří, že kolikrát rozhodují maličkosti. Jsem rád, že se to obrátilo v náš prospěch,“ vyznal se po zápase autor rozhodující závěrečné sedmičky Jan Stehlík. „Věřili jsme až do konce, Milan to tam urval na sedmičky. Tahalo se to celý zápas, rozhodují drobnosti. Karviná má výborné hráče, nic nevzdává. Musíme makat naplno,“ dodal zkušený domácí házenkář.

Statistiky hráčů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Statistiky brankářů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Ohlasy k utkání

„Dneska jsme prohráli vyhraný zápas. V koncovce jsme zahazovali šance, které jsme si vypracovali. Náš výkon byl lepší než v prvním domácím zápase, škoda, že jsme měli slabou úspěšnost z křídel. Několikrát jsme to na ně dohráli, ale neproměňovali jsme. Že pak rozhodují sedmičky, není dobře. Na pět sedmiček se rozhoduje o všem...“ mrzelo po zápase trenér Karviné Michala Brůnu.

„Do poslední chvíle jsme se s Jirkou snažili vymyslet, jak to utkání zvrátit. Na nervozitu nebyl moc čas. Myslím, že teprve v momentě, když to byl z naší strany vabank, jsme začali hrát v dostatečném tempu a rychlosti, vytvořili jsme si potřebný tlak. Srovnat stav se nám povedlo i se štěstím, ale šli jsme si za tím. V první půli měli naši gólmani asi jediný zásah, ztráceli jsme laciné míče. Až v závěru přišlo zlepšení. No a sedmičky, to už je vždycky loterie,“ pokrčil rameny trenér domácích Petr Štochl.